Пєсков: Росія зацікавлена в «спокійній і прогнозованій» Україні в своїх міжнародно визнаних кордонах

Дмитро Пєсков

Речник російського президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявляє, що Росія зацікавлена в тому, щоб Україна була спокійною і прогнозованою країною у своїх міжнародно визнаних кордонах. Про це він сказав в програмі «Вести в субботу» на телеканалі «Росія1».

«Усі зацікавлені в тому, щоб так чи інакше Мінські домовленості не залишилися порожній папером. А Росія зацікавлена, тому що, як неодноразово говорив президент Путін, ми зацікавлені в стабільній і процвітаючій, дружній, передбачуваній Україні, тому що народи наших двох країн, що б не було, близькі. Росія дійсно зацікавлена в спокійній єдиній Україні», – сказав він.

На уточнююче запитання журналіста: «У міжнародно визнаних кордонах?», Пєсков відповів: «Безумовно. Зацікавлені всі».

Цього тижня в Берліні відбулася зустріч «Нормандської четвірки» – лідерів України, Франції, Німеччини і Росії – на якій обговорювалися шляхи врегулювання ситуації на Донбасі.

У лютому 2014 року невідомі озброєні люди, яких називали «зеленими чоловічками», захопили головні державні установи Автономної Республіки Крим і підняли над будівлями російський прапор. Крім того, «зелені чоловічки», яких також називали «ввічливими людьми», блокували українські військові частини.

16 березня 2014 року на території Криму і міста Севастополя відбувся так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія заявила про включення Криму до свого складу.

Пізніше президент Росії Володимир Путін зізнався, що «зелені чоловічки» – російські військові.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Москва заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Після російської анексії Криму на Донбасі триває збройний конфлікт. Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці бойовиків на Донбасі й вимагають від неї виконання мінських угод. Росія, однак, заявляє, що є лише «гарантом» виконання мінських домовленостей. Мінські угоди, серед іншого, передбачають відновлення контролю над кордоном на Донбасі. Як заявляв президент України Петро Порошенко, Київ не контролює понад 409 кілометрів кордону з Росією на Донбасі.