Заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Гуґ заявляє, що рішення про розміщення на Донбасі озброєної місії мають одностайно ухвалити всі члени ОБСЄ.
«СММ ОБСЄ – це неозброєна цивільна місія, моніторингова місія, і це регламентовано мандатом, який було схвалено 57-ма країнами-учасницями ОБСЄ. Якщо будуть необхідні зміни – всі ці 57 країн-учасниць ОБСЄ мають одностайно підтримати ці зміни, і це рішення має бути ухвалене Постійною радою ОБСЄ у Відні», – сказав він.
Після закінчення зустрічі в «нормандському форматі» в Берліні президент України Петро Порошенко заявив, що Росія підтримала необхідність запровадження озброєної місії ОБСЄ на Донбасі. За його словами, така місія повинна буде забезпечувати безпеку і під час виборчого процесу до місцевих виборів на окупованих частинах Донбасу, і далі на «перехідний період». Крім того, сказав президент, учасники зустрічі домовилися й про те, що ніхто не має перешкоджати діяльності ОБСЄ щодо забезпечення підготовки до таких виборів, «коли безпекові умови дадуть можливість проводити ці вибори».
У Кремлі заявили, що президент Росії Володимир Путін в цілому підтримав ідею розміщення збройної місії ОБСЄ на Донбасі.
Київ уже неодноразово заявляв про необхідність розміщення на Донбасі місії ОБСЄ, зокрема, для контролю за кордоном. У серпні Порошенко повідомляв, що Київ не контролює понад 409 кілометрів кордону з Росією на Донбасі.