МЗС: українські консули відвідали засуджених у Росії Литвинова й Чирнія

(©Shutterstock)

Консули України відвідали у виправній колонії у Ростовської області засуджених у Росії громадян України Сергія Литвинова та Олексія Чирнія. Про це повідомляє департамент консульської служби МЗС України у Facebook.

«19 жовтня в приміщенні виправної колонії у Ростовської області відбулась зустріч консулів Генерального консульства України в Ростові-на-Дону з незаконно засудженими в Росії громадянами України Чирнієм та Литвиновим», – йдеться у повідомленні.

За даними МЗС, під час зустрічі консули мали можливість перевірити умови утримання та стан засуджених.

«Скарг на наявність упередженого ставлення чи інших протиправних дій з боку адміністрації колонії ув’язнені не висловлювали», – додають у департаменті.

Кримчанин Олексій Чирній є фігурантом справи Олега Сенцова, яку ще називають «справою кримських терористів». Правозахисники вважають всіх чотирьох засуджених у цій справі політичними в’язнями.

Чирнія затримали російські силовики в травні 2014 року, після окупації Криму Росією, і звинуватили, зокрема, в спробі підірвати пам’ятник Леніну в Сімферополі. До нього дев’ять місяців не допускали українського консула, а коли ця зустріч відбулася, Чирній повідомив, що до нього застосували тортури. Як заявляв російський адвокат Ілля Новіков, який деякий час захищав Олексія Чирнія (його незабаром примусово вивели зі справи), українець обмовив себе й інших фігурантів справи під час слідства і пішов на угоду зі слідством саме через тортури.

Сергія Литвинова, селянина з Луганщини, затримали влітку 2014 року в Росії, куди він приїхав підлікуватися в лікарні. Його звинуватили в масових убивствах мирних жителів і зґвалтуваннях, які він нібито вчинив, перебуваючи у складі добровольчого батальйону «Дніпро-1». Згодом, коли адвокати і консульська служба України зуміли довести, що «загиблих» мирних громадян ніколи не існувало, Слідчий комітет Росії був змушений зняти з Литвинова звинувачення у воєнних злочинах.

Українця також звинуватили у грабежі. Слідство заявляло, що він разом із двома невідомими українськими військовослужбовцями викрав два автомобілі у громадянина Росії, який живе в Луганській області України. Литвинов усі звинувачення заперечував і наполягав на тому, що потерпілого ніколи не бачив, участі у грабежі не брав.

Суд у Росії засудив його до 8,5 років позбавлення волі. МЗС України назвало вирок українцеві політично мотивованим.