Кандидати у президенти від Демократичної та Республіканської партій США Гілларі Клінтон та Дональд Трамп провели 19 жовтня останні перед призначеними на листопад виборами. Півторагодинна дискусія проходила у Лас-Вегасі, в університеті штату Невада.
Серед тем, на яких зосередилась Гілларі Клінтон, були хакерські атаки ззовні на ресурси політичних організацій, зокрема Національного комітету Демократичної партії. Політик звинуватила президента Росії Володимира Путіна у тому, що саме він замовив ці кібератаки, щоб допомогти її супернику-республіканцю перемогти на виборах.
Хакери діяли «очевидно на замовлення самого Путіна», щоб схилити хід виборів на користь Трампа, додала Клінтон. Також вона звинуватила Росію у причетності до оприлюднення сайтом Wikileaks електронних листів, що стосувалися її виборчої кампанії.
В свою чергу, Трамп, як і раніше, відкинув твердження, що Москва намагається втрутитися у вибори президента США від його імені, і звинуватив Клінтон у спробі змістити цією темою гостру дискусію про імміграцію.
Трамп сказав, що засуджує «чи то Росію, чи будь-кого іншого», хто стояв за кібератаками, але повторив раніше озвучену тезу, що Клінтон «не має ані найменшого уявлення, хто за це відповідальний – Росія, Китай чи ще хтось».
Під час заключного туру передвиборчих дебатів Клінтон також заявила, що Трамп, який добре відгукувався про Путіна і виступає за потепління відносин між США і Вашингтоном, в очах самого президента Росії є «потенційною маріонеткою у Білому домі».
Водночас Трамп сказав, що ні Клінтон, ні нинішній президент Барак Обама не викликають поваги у Путіна, бо він їх обох може «перехитрити на кожному кроці шляху».
За даними останніх опитувань, республіканець Трамп поступається демократові Клінтон приблизно на 7%. На рейтинги Трампа вплинули останні публікації про ймовірну несплату податків, образливі висловлювання щодо жінок тощо. Водночас Клінтон аналітики закидають закритість щодо пояснення достовірності висловлювань під час виступів, стенограми яких поширив сайт WikiLeaks. У цих виступах, зокрема Клінтон уникала прямої критики на адресу Уолл-стріт через фінансову кризу 2008 року.
Перший тур дебатів між Клінтон і Трампом подивилася рекордна кількість глядачів – 84 мільйони, другі – близько 66 мільйонів. Вибори президента США призначені на 8 листопада.