Міністерство закордонних справ України заявляє, що оприлюднена 28 вересня в Нідерландах доповідь про попередні результати розслідування збиття літака «Малайзійських авіаліній» на Донбасі у 2014 році вказує на безпосередню причетність Росії до катастрофи.
«Новий і вкрай важливий елемент сьогоднішньої доповіді – інформація про маршрут, яким зброя потрапила з Росії на територію України і була вивезена у зворотному напрямку через контрольовану лише росіянами та їхніми бойовиками ділянку українсько-російського кордону. Це ще раз вказує на безпосередню причетність держави-агресора до збиття літака. Розслідування щодо конкретних підозрюваних, ланцюга підпорядкованості і передачі команд наразі триває з тим, щоб вже найближчим часом передати справу на розгляд належної судової інстанції», – йдеться в заяві МЗС.
У відомстві додали, що найефективнішим було б створити міжнародний трибунал під егідою Ради безпеки ООН. «Попри широку міжнародну підтримку цієї ідеї , Росія стала свого часу єдиною країно, яка ветувала резолюцію РБ ООН про створення такого трибуналу. У зв’язку з цим держави, слідчі органи яких беруть участь у розслідуванні, продовжують роботу щодо визначення механізму притягнення винних у катастрофі до відповідальності», – йдеться в заяві.
У МЗС додали, що в ході кримінального розслідування було «покладено край усім спробам Росії дискредитувати діяльність Спільної слідчої групи і результати розслідування через поширення спотвореної або сфабрикованої інформації».
«Ми закликаємо усі країни активно співпрацювати в рамках кримінального розслідування. Очікуємо, що і Росія, під тиском міжнародного співтовариства, нарешті почне виконувати резолюцію Ради безпеки ООН 2166 і свої міжнародні зобов’язання», – наголосили в МЗС.
28 вересня були оприлюднені попередні результати кримінального розслідування щодо збиття рейсу МН17. Міжнародна Спільна слідча група (JIT), яка розслідує збиття літака, дійшла висновку, що «Боїнг» збили з території біля селища Первомайський поблизу Сніжного на Донеччині. Ця територія підконтрольна підтримуваним Росією бойовикам на сході України. Як йдеться в доповіді, слідству відомі імена 100 осіб, які причетні до перевезення «Бука».