Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявляє, що українці, які не змогли оформити субсидію через відсутність офіційної прописки, мають можливість повторно звернутися до органів соцзахисту, оформивши договір оренди житла у довільній формі.
За його словами, допомога уряду у сплаті житлово-комунальних послуг – субсидія – оформлюється винятково на зареєстрованих у житловому приміщенні людей, однак уряд пішов назустріч тим людям, які не мають офіційної реєстрації, але сплачують комунальні послуги.
«Якщо людина не змогла оформити субсидію через відсутність прописки в даному помешканні, але там проживає і сплачує рахунки за тепло, газ, світло й воду, держава забезпечила їй можливість скористатися безповоротною допомогою на підставі договору оренди житла. Рішенням уряду не визначено жорстких вимог до такого документу: договір не потрібно завіряти нотаріально, достатньо лише двох підписів – власника житла та орендаря», – інформує міністр.
Рева зазначив, що цей документ є офіційним підтвердженням права людини на субсидію і повинен братися до уваги місцевими органами соціального захисту.
У Мінсоцполітики очікують, що в 2016 році по субсидії звернуться близько 9 мільйонів домогосподарств, це понад половина від усіх домогосподарств в Україні.
Минулого року в опалювальний сезон на субсидії було витрачено близько 18 мільярдів гривень. У травні Мінсоцполітики заявляли, що 35 із необхідних 40 мільярдів уже заплановані в державному бюджеті на цей рік.
Кабінет міністрів України з 1 травня зобов’язав компанію «Нафтогаз України» продавати населенню природний газ за єдиною ціною 6 879 гривень за тисячу кубічних метрів. Ціну продажу газу для потреб теплокомуненерго також встановили на рівні 6 879 гривень за тисячу кубічних метрів.