У комітеті Державної думи Росії з оборони заявляють, що завдання авіаударів по Сирії з бази в Ірані є більш економним.
Як пояснив голова комітету Держдуми з оборони Володимир Комоєдов, польоти Ту-22 з Ірану – «це менше палива і велике бомбове навантаження». Він додав, що літати з аеродромів базування в європейській частині Росії «довго і дорого».
Раніше 16 серпня російські ЗМІ повідомили, що військові Росії здійснили авіаудари у Сирії, вперше застосувавши військові літаки з іранської бази Хамадан.
Міністерство оборони Росії повідомило, що удари здійснили бомбардувальники-ракетоносці Ту-22М3. У відомстві заявили, що були успішно обстріляні позиції бойовиків екстремістського угруповання «Ісламська держава» у трьох північних провінціях Сирії, зокрема склади зброї і тренувальні табори.
Тим часом, правозахисники з організації Human Rights Watch 16 серпня звинуватили російських і сирійських військових у застосуванні запалювальних боєприпасів у районах, де проживає цивільне населення.
За даними HRW, протягом останніх шести тижнів таку зброю застосовували щонайменше 18 разів. Правозахисники закликали країни-підписанти Конвенції про хімічну зброю засудити такі дії на зустрічі в Женеві 29 серпня.
«Ця зброя завдає жахливих ран і нестерпний біль, тому всі країни повинні засудити її використання у районах проживання мирних жителів», – заявили в HRW.
Росія розпочала військову кампанію в Сирії 30 вересня 2015 року. У березні 2016 року президент Володимир Путін наказав виводити війська з Сирії, але значна частина російського контингенту залишилася в цій країні.