МЗС має організувати переговори з Німеччиною та Францією у трьохсторонньому форматі

(©Shutterstock)

Міністерство закордонних справ України має організувати телефонні розмови з керівництвом Німеччини та Франції у трьохсторонньому «нормандському форматі». Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента за підсумками наради Петра Порошенка з керівниками силових відомств та МЗС у зв’язку з провокаційними діями Росії в окупованому Криму та ескалацією її дій на Донбасі.

За цим повідомленням, МЗС також має запросити розмови з віце-президентом США, президентом Європейської Ради Дональдом Туском та ініціювати розмову з президентом Росії Володимиром Путіним.

Крім того, міністр закордонних справ Павло Клімкін має доручити керівнику місії України при ООН провести консультації в Раді безпеки ООН.

10 серпня ФСБ Росії заявила, що запобігла скоєнню терактів в окупованому Криму на «критично важливих об’єктах інфраструктури і життєзабезпечення півострова», у підготовці яких звинуватила Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Президент Росії Володимир Путін, коментуючи твердження російської ФСБ, заявив, що Київ не шукає шляхів переговорів, а переходить до терору. Він додав, що проводити саміт в «нормандському форматі», про можливість якого говорила днями сама ж Москва, в таких умовах «безглуздо».

Президент України Петро Порошенко назвав звинувачення Кремля щодо Криму «безглуздими і цинічними».

У Генштабі Збройних сил України спростували заяву Федеральної служби Росії і назвали її провокацією. Держприкордонна служба України заявила, що Росія в останні дні стягнула оснащених новою технікою військових до адмінмежі між анексованим нею Кримом і материковою Україною, і закликала українці утриматися від поїздок до півострова.

Міністерство закордонних справ України заявило, що в Україні рішуче засуджують заяви Росії про причетність Києва до «тероризму» в анексованому Криму як організовану Кремлем чергову провокацію і відкидають всі ці звинувачення як безпідставні.

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив, що уряд США не бачив жодних підтверджень російським обвинуваченням на адресу України у «вторгненні в Крим». Він наголосив, що це «не перше брехливе звинувачення України Росією, висловлене, щоб відвернути увагу від власних протиправних дій».

Натомість у ЄС заявили, що без підтверджень звинувачень Росії з боку незалежних установ, зокрема, ОБСЄ, не будуть висловлювати підтримку жодній зі сторін.