Намір ліквідувати Плотницького може бути результатом внутрішньої боротьби сепаратистів – Тука

Ігор Плотницький

Колишній голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука серед причин вибуху в Луганську, в результаті якого постраждав ватажок угруповання «ЛНР» Ігор Плотницький, вважає внутрішню боротьбу в середовищі сепаратистів. Про це Тука написав на своїй сторінці у Facebook.

«Плотницький нищівно грабував окуповану частину Луганщини. Звісно, в нього були і конкуренти серед місцевих «революціонерів». Цілком імовірно, що ліквідація – результат внутрішної конкурентної боротьби», – сказав Тука.

Також він не виключив, що до вибуху могли бути причетні представники угруповання «ДНР», або, як висловився Тука – «старший брат».

«Останній сценарій – результат успішної роботи наших фахівців. Це можуть бути як, контрольовані урядом, спецслужби, так і «народні месники», – сказав Тука.

Водночас речник Адміністрації президента з питань АТО Олександр Мотузяник заявив, що українські військові не мають відношення до інциденту, «оскільки це позбавлено будь-якої логіки і це абсолютно не вирішить жодних питань». Мотузяник припустив, що це наслідок внутрішніх чвар сепаратистів.

В самому угрупованні стверджують, що тривають «слідчі дії». Подію вони назвали «терактом», але версій щодо винуватців інциденту не озвучують.

Вранці 6 серпня в контрольованому проросійськими сепаратистами Луганську невідомі особи влаштували вибух біля автомобіля ватажка угруповання «ЛНР» Ігоря Плотницького. Повідомлялось, що крім нього, було поранено ще кількох осіб, пошкоджено фасади прилеглих будівель. Вдень луганські сепаратисти повідомили на своїх інтернет-ресурсах, що загрози життю Плотницького немає, а стан його здоров’я – стабільний.

Ігор Плотницький називає себе головою так званої «Луганської народної республіки», територій, незаконно захоплених під час бойових дій проросійськими сепаратистами в Луганській області України. В Україні це угруповання визнане терористичним.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».