У Північній Кореї звинуватили США у провокації через санкції проти лідера країни

Кім Чон Ин вітає північнокорейських ракетників після чергового випробування, забороненого ООН, архівне фото

У Північній Кореї чільний посадовець, відповідальний за відносини зі США, звинуватив Вашингтон у провокуванні напруженості тим, що лідера країни Кім Чон Ина внесли в перелік для накладення індивідуальних санкцій.

Як заявив генеральний директор департаменту у справах США Міністерства закордонних справ Північної Кореї Хан Сон Рйоль в інтерв’ю агентству «Асошієйтед прес», нещодавній крок США поставив становище на Корейському півострові на межу війни.

За словами північнокорейського дипломата, внесення Кім Чон Ина в перелік для санкцій стало «останньою соломинкою».

Він також попередив, що плановані на наступний місяць регулярні спільні навчання військ Південної Кореї і США можуть призвести до лиховісних наслідків. Ці навчання стали відверто агресивними, заявив Хан, коментуючи неофіційні повідомлення, що цьогорічні навчання передбачають імітацію підготовки до вторгнення до Пхеньяна і ліквідації керівництва Північної Кореї.

На початку липня Сполучені Штати Америки запровадили персональні санкції проти керівника Північної Кореї Кім Чон Ина та 10 інших чільних членів керівництва країни і владної в ній партії. Причиною стали «сумнозвісні порушення прав людини», повідомили в Міністерстві фінансів США.

Крім того, санкції стосуються 5 північнокорейських установ, що займаються пропагандою. Серед підсанкційних осіб – посадовці Міністерства державної безпеки Північної Кореї, що відповідає за концтабори для політичних в’язнів, і Управління виправних закладів Міністерства народної безпеки, що керує трудовими таборами примусової праці.

Санкції передбачають замороження активів цих фізичних та юридичних осіб у межах юрисдикції США.

У Північній Кореї у відповідь заявили тоді, що санкції США, спрямовані проти їхнього керівництва, означають «оголошення війни».

Раніше проти Північної Кореї вже запроваджували кілька пакетів міжнародних санкцій, а також санкції окремих країн через її ядерну й ракетну програми, що суперечать резолюціям Ради безпеки ООН.