У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі стверджують, що співробітники Генпрокуратури України повідомляли про відрядження військового прокурора АТО Костянтина Кулика тоді, коли цей чиновник перебував у Києві. Про це 14 липня на прес-конференції в Києві заявив перший заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України (САП) Максим Грищук.
Він також заявляє, що Кулик розуміє зміст висунутих проти нього звинувачень, хоча сам фігурант справи в засобах інформації стверджує протилежне.
13 липня Грищук наголошував, що відновлення судом Костянтина Кулика на посаді військового прокурора АТО не спростовує висунутої йому підозри за статтею «незаконне збагачення» і є одним із проміжних судових рішень.
Про це заявив на прес-конференції 14 липня і директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.
Перед тим 13 липня Апеляційний суд Києва вирішив поновити на посаді військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення.
Як повідомляє прес-служба суду, розглянувши апеляційну скаргу захисту Кулика, судді вирішили її задовольнити, скасувавши рішення суду першої інстанції.
4 липня слідчий суддя Солом’янського районного суду Києва задовольнив клопотання детектива Національного антикорупційного бюро України і відсторонив Кулика від посади військового прокурора сил АТО, керівника військової прокуратури сил АТО на два місяці до 4 вересня 2016 року. Крім того, цей суд обрав запобіжний захід для Кулика у вигляді особистого зобов’язання.
Сторона обвинувачення наполягала на арешті підозрюваного. Як повідомляли в Національному антикорупційному бюро, слідство встановило, що в період з 2011 по 2015 рік, перебуваючи на службі в органах прокуратури, Кулик отримав сукупний дохід у розмірі понад 1,67 мільйона гривень. Водночас у цей же період витрати Костянтина Кулика перевищили його дохід на 2,6 мільйона гривень і склали близько 3,4 мільйона, повідомили в НАБУ. 29 червня детективи НАБУ провели обшуки за місцем проживання Костянтина Кулика, після чого вручили йому повідомлення про підозру.
Кулик звинувачення в хабарництві в зоні АТО відкидає, а розслідування щодо нього називає «добіркою компромату».