Національна спілка журналістів України закликає російську владу дозволити кримському журналісту Миколі Семені виїхати з території півострова на материкову частину України.
Відповідне звернення направлено в уряд Російської Федерації, йдеться в повідомленні НСЖУ.
Також НСЖУ просить висловитися на підтримку Миколи Семени Союз журналістів Росії, Міжнародну федерацію журналістів і представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуню Міятович.
«Микола Семена багато років є членом НСЖУ, він є одним з найбільш досвідчених і відомих кримських журналістів. Оскільки Микола Семена є вже в похилому віці, то йому складно в російському суді захищати свої права. Розраховуємо, що російська влада теж зацікавлена в виїзді з Криму цього незаангажованого журналіста», – сказав перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко.
Міжнародна і Європейська Федерації журналістів раніше висловлювала солідарність і підтримку Миколі Семені. Свою стурбованість справою проти кримського журналіста висловлювала і представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович.
19 квітня підконтрольний Росії прокурор Криму Наталія Поклонська заявила про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста за статтею російського законодавства про «сепаратизм» за публікації в ЗМІ. Син журналіста розповів, що під час обшуку силовики шукали підтвердження зв’язку журналіста з проектом Радiо Свобода Крим.Реалії. Силовики вилучили два ноутбуки, носії інформації і відвезли журналіста на допит.
Пізніше Миколу Семену, який як оглядач співпрацював з Радіо Свобода, відпустили під підписку про невиїзд. Він наполягає на своїй невинності за звинуваченнями в «закликах до порушення територіальної цілісності Росії».
Наприкінці квітня стало відомо, що Миколу Семену перевели в статус обвинуваченого.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».