Кремль: передумов для зустрічі лідерів країн «нормандської четвірки» немає

Дмитро Пєсков

Проведення зустрічі «нормандської четвірки» на рівні лідерів держав України, Німеччини, Франції і Росії найближчим часом «навряд чи можливе», заявляє речник президента Росії Дмитро Пєсков.

За його словами, країни, що входять до «нормандської четвірки», зацікавлені в проведенні такої зустрічі щодо врегулювання ситуації в Україні, яка дала б результат, однак наразі «необхідних передумов» для таких переговорів немає.

«Передумови для такої зустрічі могли б виникнути лише в разі демонстрації українською стороною готовності до тих кроків, які чітко прописані в Мінських угодах. На жаль, такої готовності не демонструється. Не маючи якихось відчутних перспектив на результативність, проведення зустрічі на найвищому рівні, звісно, навряд чи можливе», – сказав Пєсков.

Напередодні німецька Stuttgarter Zeitung, посилаючись на джерела в німецькому уряді, повідомила, що зустріч у «нормандському форматі» може відбутися на початку липня, перед самітом НАТО, запланованим на 8–9 липня у Варшаві. За даними газети, підготовча нарада за участю представників усіх чотирьох держав пройшла минулого тижня.

21 червня президент України Петро Порошенко їде з робочим візитом до Франції, де має зустрітися з президентом Франсуа Олландом.

Останнім часом у зоні конфлікту фіксують збільшення числа обстрілів.

Україна і Захід твердять, що Росія не виконує своєї частини Мінських угод і продовжує розпалювання конфлікту шляхом надання військ і зброї сепаратистам на сході України. Москва заявляє, що на Донбасі не має своїх військ і що там можуть бути присутні хіба що «добровольці» з Росії.

Мінський Комплекс заходів від лютого 2015 року, серед іншого, передбачає припинення вогню на сході України, виведення всіх іноземних формувань, найманців і військової техніки з території України і передачу Києву повного контролю над російсько-українським кордоном на Донбасі. При цьому передача кордону може початися тільки після місцевих виборів на окупованих територіях і завершитися тільки після «повного врегулювання».

Попередні мінські домовленості, що теж чинні, передбачають також необхідність передачі непідконтрольної нині ділянки українсько-російського кордону під контроль ОБСЄ.