ГПУ: розслідування щодо екс-заступника командира роти «Беркуту» та 7 екс-беркутівців завершили

Ілюстративне фото

Генеральна прокуратура України заявляє про завершення розслідування щодо колишнього заступника командира оперативної роти київського спецпідрозділу «Беркут» та семи міліціонерів цієї роти.

Як повідомляє прес-служба відомства, сторонам захисту надали доступ до матеріалів досудового розслідування, після ознайомлення підозрюваних та їхніх захисників з матеріалами провадження обвинувальні акти будуть направлені до суду.

У Генпрокуратурі зазначають, що кримінальне провадження стосується фактів перевищення влади та незаконного затримання 11 активістів Євромайдану в ніч з 22 на 23 січня 2014 року на Кріпосному провулку у Києві, що супроводжувалося застосуванням до них насильства, а також організації службових підроблень рапортів, завідомо неправдивого повідомлення про вчинення злочину.

У ГПУ додають, що також завершили досудове розслідування щодо колишнього слідчого Дніпровського райуправління міліції Києва зафактами фальсифікації матеріалів кримінального провадження, незаконного затримання і притягнення до кримінальної відповідальності завідомо невинної особи за нібито участь у масових заворушеннях 18 лютого 2014 року.

У квітні Генпрокуратура заявила про затримання колишнього заступника командира роти спецпідрозділу «Беркут» за побиття активістів Майдану, тодійого імені не назвали. У відомстві повідомили, що затриманий розшукувався за перевищення влади та незаконне затримання активістів Євромайдану в ніч з 22 на 23 січня 2014 року на Кріпосному провулку.

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею. За даними Міністерства внутрішніх справ, з 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули 17 силовиків.