У США оприлюднили нові дані про підтриманий російською державою допінг у Сочі

(©Shutterstock)

Американське видання «Нью-Йорк таймз» оприлюднило нові дані про те, що на зимових Олімпійських іграх 2014 року в російському Сочі десятки російських спортсменів, серед них принаймні 15 медалістів, брали участь у державній програмі використання допінгу.

Видання цитує тодішнього директора російської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова, який нині живе у США, що він особисто розробив суміш із трьох заборонених препаратів, які давали спортсменам. Відтак, повідомив він, російські антидопінгові експерти і представники російських спецслужб таємно підмінювали ночами зразки сечі, що їх спортсмени здавали на допінг-аналіз, і замінювали їх на «чисті» зразки, що були наперед відібрані в цих спортсменів за багато місяців до змагань.

За словами Родченкова, таким чином наприкінці ігор зібралося й було знищено близько 100 зразків, що в разі їхнього аналізу засвідчили б наявність допінгу.

У Росії міністр спорту Віталій Мутко назвав ці звинувачення нісенітницею.

Так само він відкидав і попередні звинувачення щодо використання допінгу російськими спортсменами.

Натомість у Міжнародному олімпійському комітеті заявили, що вважають нові звинувачення дуже конкретними й дуже тривожними і закликають Всесвітнє антидопінгове агентство негайно розслідувати їх.

8 травня з новими повідомленнями про допінг у російському спорті виступав в ефірі американської телемережі CBS колишній представник російського антидопінгового агентства Віталій Степанов, який заявив, що четверо з 13 російських золотих медалістів Олімпійських ігор у Сочі вживали заборонені стероїди, а антидопінговий контроль на них здійснювали працівники Федеральної служби безпеки Росії.

При цьому Степанов посилався на слова того ж Родченкова, але самих спортсменів не назвав.

Один із попередніх виступів Степанова в ефірі німецького телебачення про систематичне й підтримане державою вживання допінгу російськими спортсменами 2014 року призвів до широкого розслідування Всесвітнього антидопінгового агентства, яке призвело до заборони російським легкоатлетам брати участь у міжнародних змаганнях і до дискваліфікації Російського антидопінгового агентства.