В анексованому Росією Криму знищили майже дві тонни овочів і фруктів, вилучених силовиками на сімферопольському оптовому ринку «Кримський Привоз». Про це повідомляє прес-служба підконтрольної Москві прокуратури півострова.
«Встановлено, що на ринку реалізовували продукцію, яка, згідно з відповідними указами президента Російської Федерації, заборонена до ввезення, оскільки країнами її походження є країни Європи і Туреччина. Загалом виявили майже 2 тонни санкційних овочів і фруктів, які були вилучені і того ж дня утилізовані», – мовиться у повідомленні.
Згідно з цією інформацією, перевірці підлягало «дотримання законодавства при реалізації сільськогосподарської продукції та міграційного законодавства».
«Матеріали щодо семи підприємців, які торгували забороненою продукцією, спрямовані в управління «Росспоживнагляду» для притягнення до адміністративної відповідальності... Крім того, щодо восьми осіб складено адміністративні матеріали за порушення міграційного законодавства», – зазначили у відомстві.
Напередодні кримський адвокат Жан Запрута повідомив, що на ринках у Сімферополі вранці 6 квітня російські силовики влаштували тотальну перевірку документів, після чого провели низку затримань. Адвокат вказав на перевищення посадових повноважень силовиками і зажадав правової оцінки.
Обмежувальні заходи на імпорт продуктів харчування і сільськогосподарської продукції Росія запровадила щодо країн, які впровадили раніше санкції проти Москви через її окупації українського Криму і агресії на сході України.
З 6 серпня 2015 року виявлені нелегальні продукти, відповідно до указу президента Росії Володимира Путіна, почали знищувати, а не повертати постачальникам, як раніше.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».