ЄС продовжує закликати до негайного звільнення Савченко – заява

Надія Савченко в суді, архівне фото

Європейський союз продовжує закликати до негайного звільнення українки Надії Савченко, яка перебуває в російському СІЗО.

У заяві ЄС зазначається, що повідомлення про сухе голодування Савченко є «надзвичайно тривожними».

У Євросоюзі зауважують, що звільнення Савченко повністю відповідало б Мінським угодам у частині зобов’язань щодо звільнення усіх заручників і незаконно утримуваних осіб.

«ЄС підкреслює, як робив це і раніше, що Росія несе відповідальність за здоров’я, благополуччя і дотримання прав людини всіх осіб, які утримуються під вартою», – йдеться в заяві.

Сьогодні президент України Петро Порошенко заявив, що Україна звернулася з листом до країн ЄС і США з проханням посилити тиск на Росію для звільнення Савченко.

Перед цим Савченко в листі, який є в розпорядженні Радіо Свобода, зазначила, щоб «всі, хто може її витягти ( з в’язниці – ред.), доклали всіх зусиль і зробили нарешті це».

«Я не хочу чекати невизначеності. Тепер я буду виходити з в’язниці на своїх умовах, щоб всьому світу показати, що Росію можна «скрутити в баранячий ріг»…Живою чи мертвою я вже перемогла», – написала Савченко.

Сьогодні адвокат українки Микола Полозов повідомив, що у Савченко з’явилися ознаки погіршення стану здоров’я.

Адвокати Надії Савченко після відвідування її у СІЗО оприлюднили лист українки від 4 березня. У ньому вона написала, що не відмовилася від рішення оголосити сухе голодування і починає його 4 березня, вимагаючи повернення в Україну «живою чи мертвою».

Після цього 5 березня президент України Петро Порошенко заявив про намір зробити все можливе для звільнення Савченко, при цьому він не уточнив, яких саме кроків вживатиме для звільнення.

Надія Савченко від 3 березня оголосила сухе голодування на знак протесту проти зволікання з винесенням їй вироку після того, як на суді в місті Донецьку Ростовської області Росії, де того дня очікували на завершення слухань після останнього слова Савченко, суддя неочікувано закрив засідання й оголосив перерву до виголошення останнього слова до 9 березня. При цьому ще в середині грудня Савченко оголосила «звичайне» голодування.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Савченко та її захист відкидають звинувачення і заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії.