Чубаров: заборона Меджлісу в Криму відкриє шлях до репресій

Рефат Чубаров

Голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров заявляє, що заборона підконтрольним Росії судом Криму діяльності Меджлісу на півострові стане свідченням того, що буде відкритий шлях до репресій дуже багатьох людей – активних членів кримськотатарської спільноти.

Глава Меджлісу, якого цитує прес-служба партії «Блоку Петра Порошенка», зазначив, що близько двох тисяч активних людей кримськотатарської спільноти можуть вважатися «терористами» на півострові після рішення суду.

«Те, що відбувається нині на території тимчасово окупованого Криму, неправомірно. Всі дії щодо Меджлісу кримськотатарського народу ми оцінюємо як дії злочинні, незаконні», – цитує Чубарова прес-служба БПП.

Як пояснив голова Меджлісу, в структурі організації – понад 250 місцевих меджлісів, які завжди обиралися кримськими татарами. «А це понад дві тисячі людей. І вони одночасно можуть бути оголошені екстремістами, якщо не терористами», – зазначив глава Меджлісу.

Верховний суд Криму, підконтрольний Росії, приступив до розгляду позову про заборону Меджлісу кримськотатарського народу. На першому засіданні 3 березня звинувачення зажадало долучити до справи папку документів, які, за його версією, підтверджують, що дії представницького органу кримських татар є «протиправними і екстремістськими». Керівники Меджлісу прогнозують, що, швидше за все, суд задовольнить вимоги прокуратури анексованого Росією Криму.

В ООН раніше закликали Москву не допустити закриття Меджлісу кримськотатарського народу в Криму.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».