НБУ закликає Раду ухвалити закон про реструктуризацію валютних кредитів для населення

Національний банк України закликає Верховну Раду ухвалити закон про реструктуризацію валютних кредитів для населення зі списанням 25–50% боргу.

Як повідомляє прес-служба відомства, НБУ пропонує Верховній Раді розглянути в найкоротший термін законопроект № 4004 «Про реструктуризацію зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, отриманими на придбання житла (іпотечні кредити)».

У Нацбанку зауважують, що незалежна асоціація банків і банківське співтовариство розробили цей проект закону, «розуміючи соціальну відповідальність, покладену на банківський сектор, і з огляду на суспільний резонанс щодо кредитів фізичних осіб у іноземній валюті».

У НБУ нагадують, що законопроект передбачає зменшення фінансового навантаження на фізичних осіб-позичальників, які мають кредити в іноземній валюті, отримані на придбання єдиного житла, списання частини заборгованості та фіксування протягом трьох років процентної ставки за реструктуризованими кредитами на рівні тієї, за якою був наданий кредит в іноземній валюті. Законопроект передбачає заміну валюти зобов’язань за курсом НБУ на дату реструктуризації з умовою прощення частини боргу, зокрема, позичальникам, які мають єдине житло, – не менше ніж 25%, а позичальникам, які мають єдине соціальне житло (квартири – 60 квадратних метрів) – не менше ніж 50%.

«Це дасть змогу позичальникам відновити обслуговування своїх обов’язків і зберегти житло для сімей», – додають у відомстві.

На початку лютого у Верховній Раді зареєстрували урядовий законопроект № 4004 «Про реструктуризацію зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)». Як зазначається в пояснювальній записці, пропонується сконцентрувати увагу на підтримці позичальників-фізичних осіб, які отримували кредити в іноземній валюті на придбання єдиного житла для власної родини. Кількість таких кредитів складає приблизно 37 000 на загальну суму близько 1 мільярда доларів США.

У листопаді минулого року уряд затвердив пакет законопроектів для підтримки громадян та підприємств, які брали кредити у валюті, включаючи законопроект «Про фінансову реструктуризацію» та «Про реструктуризацію зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)».