Поклонська хоче оскаржити рішення суду про дорозслідування «справи 26 лютого»

Наталія Поклонська

Призначена російською владою глава прокуратури анексованого Криму Наталія Поклонська має намір оскаржити рішення Верховного суду півострова про повернення на дорозслідування «сутички 26 лютого». Про це Поклонська написала в Facebook.

«Сьогодні, 15 лютого, Верховний суд республіки Крим ухвалив рішення про повернення справи про масові заворушення в Криму 26 лютого 2014 року на додаткове досудове розслідування. Це рішення не вступило в законну силу. Я його буду оскаржувати, оскільки вважаю це рішення суду незаконним і необґрунтованим», – заявила вона.

Російський адвокат Микола Полозов, який є захисником одного з фігурантів «справи 26 лютого», заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, пояснив рішення суду тим, що таким чином звинувачення хоче зміцнити доказову базу, а саме дорозслідування може затягнутися не на один місяць.

Правозахисний центр «Меморіал» в Росії 15 лютого визнав політв'язнями фігурантів «справи 26 лютого», які утримуються під вартою, – Ахтема Чийгоза, Алі Асанова і Мустафу Дегерменджі.

Після анексії українського Криму Росією на півострові російські правоохоронці почали судити кримськотатарських активістів, які брали участь в мітингу прихильників територіальної цілісності України в лютому 2014 року. Крім проукраїнського мітингу, біля стін кримського парламенту тоді також зібралися активісти партії «Русское единство», якою керував нинішній призначений російськоою владою глава Криму Сергій Аксьонов.

За даними російського слідства, через тисняву, що виникла, двоє мітингувальників загинули, 79 людей були поранені.

Підсудні своєї провини не визнають і вважають цю справу політично мотивованою.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».