У Міністерстві охорони здоров’я повідомляють, що в Україні є 53 види комах сімейства Aedes, які здатні переносити вірус Зіка.
«В Україні є 53 види комах роду Aedes. Чи переносять вони вірус Зіка, потрібно вивчати. Їх дуже багато по всьому світу, з них вивчено і виділено вірус Зіка лише у п’яти. Наразі багато не можна сказати, бо ґрунтовна робота з вивчення шляхів передачі вірусу тільки починається», – сказала керівник «Українського центру із контролю й моніторингу захворювань МОЗ України» Любов Некрасова.
За її словами, для діагностики вірусу Зіка в Україні є три установи – Український центр з контролю й моніторингу захворювань МОЗ України, Інститут епідеміології та Протичумний інститут імені Мечникова в Одесі.
Некрасова додала, що панікувати не потрібно, оскільки ВООЗ наразі займається цим питанням і має розробити протокол і алгоритм дій.
Вірус зіка переносять комарі. Вперше вірус був виявлений в Африці в мавп, нечасті зараження ним людини були зафіксовані в низці країн Африки й Азії; після 2007 року він з’явився і в інших частинах світу, зокрема, останнім часом швидко поширюється в Центральній і Латинській Америці. За прогнозами ВООЗ, у цьому регіоні протягом наступного року на хворобу зіка може захворіти від 3 до 4 мільйонів людей.
Всесвітня організація охорони здоров’я 1 лютого оголосила спалах хвороби, викликаної вірусом зіка, надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я міжнародного масштабу.
Лихоманка зіка, спричинена цим вірусом, викликає у хворих незначне підвищення температури й погіршене самопочуття, легкий біль у голові, м’язах та суглобах, а також висипи на шкірі і проходить за кілька днів чи за тиждень. Але ця хвороба може спричинити мікроцефалію та пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо на неї перехворіє вагітна жінка.