Міжнародна команда прокурорів, які ведуть кримінальне розслідування авіакатастрофи «Боїнга-777» на Донбасі, у вівторок, 13 жовтня, повідомили про ідентифікацію «осіб, які особливо цікаві слідству».
Як повідомляє Reuters з посиланням на прокурорів, їхні висновки «вказують на той же напрямок», що і звіт нідерландських експертів, оприлюднений 13 жовтня.
Прокурори не називають ніяких конкретних імен підозрюваних.
Раніше сьогодні нідерландська слідча група, що упродовж 15 місяців збирала матеріали щодо катастрофи літака «Малайзійських авіаліній» у небі над Донбасом, підтвердила: «Боїнг» був збитий в українському небі ракетою, випущеною із зенітно-ракетного комплексу «Бук».
Результати слідства свідчать про безпідставність версії, висунутої Росією, згідно з якою рейсовий авіалайнер збили з українського літака-штурмовика.
Водночас у звіті немає вказівок на те, хто випустив ракету з «Бука». Це має встановити інша слідча група, якою керують Нідерланди і до складу якої входять Бельгія, Малайзія, Австралія та Україна.
Сьогодні також російський виробник «Буків» заявив, що його експерименти підтвердили версію, згідно з якою малайзійський «Боїнг» збили з району населеного пункту Зарощенське, який нібито перебував під контролем української сторони.
Натомість в українській комісії з розслідування причин катастрофисьогодні заявили, що ракета комплексу «Бук-М1», що збила літак «Боїнг-777», була запущена з підконтрольного проросійським бойовикам міста Сніжне на Донеччині.
Унаслідок катастрофи літака «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17 загинули всі 298 людей, що були на борту «Боїнга», більшість із них була громадянами Нідерландів.
Захід і Україна заявляли, що мають докази того, що літак збили проросійські бойовики із комплексу «Бук» за ймовірної підтримки Москви. Бойовики і Росія свою причетність відкидають.
Наприкінці липня Росія стала єдиною, що проголосувала в Раді безпеки ООН проти проекту резолюції про створення міжнародного трибуналу у справі про загибель пасажирського «Боїнга-777» на Донбасі, але її право вето заблокувало ухвалення резолюції.