Зубко: на момент катастрофи MH17 усі рекомендації ICAO були виконані

Місце катастрофи малайзійського літака, дистопад 2014 року

Усі рекомендації Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) з управління повітряним простором України і обмежень на польоти в ньому на момент катастрофи літака «Боїнг777» 17 липня 2014 року, було виконано. Про це заявив голова урядової комісії з розслідування причин авіакатастрофи літака Геннадій Зубко.

Міністр зазначив, що Україна поступово закривала коридори повітряного простору до позначки 9750 метрів, Київ виконав «всі можливі і неможливі умови» в односторонньому порядку для того, щоб запобігти таким катастрофам.

«Я можу сказати, що наразі над небом України ще є досить багато літаків, але цю установку доставили в одноденний строк на те місце, де її було використано і вчинено цей терористичний акт», – зазначив він.

Раніше сьогодні нідерландська слідча група, що протягом 15 місяців збирала матеріали щодо катастрофи літака «Малайзійських авіаліній» у небі над Донбасом, підтвердила: «Боїнг» був збитий в українському небі ракетою, випущеною із зенітно-ракетного комплексу «Бук».

Результати слідства свідчать про безпідставність версії, висунутої Росією, згідно з якою рейсовий авіалайнер збили з українського літака-штурмовика.

Водночас у звіті немає вказівок на те, хто випустив ракету з «Бука». Це має встановити інша слідча група, якою керують Нідерланди і до складу якої входять Бельгія, Малайзія, Австралія та Україна. Водночас нідерландські слідчі зазначили, що літак не мав летіти над регіоном, бо Україна мала б закрити свій авіапростір для цивільної авіації.

Сьогодні також російський виробник «Буків» заявив, що його експерименти підтвердили версію, згідно з якою малайзійський «Боїнг» збили з району населеного пункту Зарощенське, який нібито перебував під контролем української сторони.

Унаслідок катастрофи літака «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17 загинули всі 298 людей, що були на борту «Боїнга», більшість із них була громадянами Нідерландів.

Захід і Україна заявляли, що мають докази того, що літак збили проросійські бойовики із комплексу «Бук» за ймовірної підтримки Москви. Бойовики і Росія свою причетність відкидають.