Путін і Берлусконі побували на цвинтарі в Севастополі

Путін і Берлусконі, архівне фото, 2009 рік

Цвинтар солдатів Сардинського королівства, розташований на горі Гасфорта в околицях Севастополя, став 11 вересня першим пунктом перебування в окупованому Криму президента Росії Володимира Путіна та його італійського друга, колишнього прем’єр-міністра Сільвіо Берлусконі.

Путін і Берлусконі поклали квіти до меморіалу, де поховані понад дві тисячі воїнів Сардинського королівства, які в районі Севастополя в 1855 році в складі міжнародної коаліції воювали проти російських військ.

Наступним пунктом поїздки Путіна і Берлусконі стане селище Массандра, яке адміністративно належить до міста Ялта. Там буде «обід і дегустація», повідомив журналіст кремлівського пулу Дмитро Смирнов.

Берлусконі прибув до Путіна з «приватним візитом». Два попередні дні гість провів у Росії на чорноморському курорті Сочі. 9 вересня речник Кремля Дмитро Пєсков сказав, що ці двоє чоловіків мають «давні ділові та особисті стосунки». Берлусконі, як очікується, повернеться до Італії 13 вересня.

Реакції українського зовнішньополітичного відомства на ці події наразі немає.

Раніше цього літа анексований Крим відвідала делегація французьких парламентаріїв.

Росія анексувала Крим у березні 2014 року. Сполучені Штати, Євросоюз та переважна більшість країн світу не визнають Крим частиною Росії.

Сардинське королівство – держава, яка існувала на території сучасної Італії з 1720 до 1861 року. Крім острова Сардинія, до її складу входили князівство П’ємонт, герцогства Аоста та Монферрат, графство Ніцца, герцогства Савойя та Генуя. Столицею держави було місто Турин.