МЗС розкритикувало утиски прав українців Росії

(©Shutterstock)

Міністерство закордонних справ України вкотре висловило стурбованість ситуацією, пов’язаною з обмеженням прав людини в Росії та утисками прав російських українців.

У заяві МЗС нагадано, що в Росії підготували так званий «стоп-лист» із 12 організацій, до якого увійшли Світовий конгрес українців, Українська всесвітня координаційна рада та Кримська польова місія з прав людини;, їхню діяльність на території Росії пропонується визнати небажаною за російським законом про «небажані» організації.

Міністерство наголошує, що розцінює цей крок як дискримінаційний і такий, що несе загрозу для збереження національної самобутності, ідентичності та вільного розвитку українців Росії.

«Закликаємо російську сторону неухильно та повною мірою дотримуватися взятих на себе міжнародних зобов’язань, закріплених міжнародними та двосторонніми міждержавними угодами, принципів та норм міжнародного права в галузі прав людини, задоволення національно-культурних і мовних потреб національних меншин та недопущення будь-яких проявів їхньої дискримінації», – мовиться в заяві.

Минулого тижня в Росії Рада федерації, верхня палата Федеральних зборів (парламенту) країни, направила до Генеральної прокуратури Росії список із 12 іноземних організацій, які рекомендує перевірити на відповідність законові про «небажані організації». При цьому, за повідомленнями, у цей «патріотичний стоп-лист» увійшли і згадані в заяві МЗС Світовий конгрес українців, Українська всесвітня координаційна рада і Кримська польова місія з прав людини.

Наприкінці травня в Росії набув чинності закон, неофіційно названий законом про небажані іноземні й міжнародні організації. За цим законом, небажаною може бути визнана діяльність на території Росії іноземної або міжнародної неурядової організації, яка «становить загрозу засадам конституційного ладу Росії, обороноздатності країни чи безпеки держави». Діяльність таких організацій у Росії відтак стає протизаконною.