Європейський союз до 31 січня 2016 року продовжив санкції проти Росії через її роль у конфлікті в Україні.
Про це у Twitter написала 22 червня речниця Європейської служби зовнішньополітичної діяльності Майя Коціянчич.
«ЄС продовжив економічні санкції проти Росії до 31 січня 2016 року з метою повної реалізації мінських угод», – зауважила вона.
Це рішення, ухвалене на засіданні міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі, слідує за рішенням представників Євросоюзу 17 червня продовжити санкції щодо енергетичного, військового та фінансового секторів Росії та заборонити ще на рік інвестиції до окупованого українського Криму.
Економічні секторальні санкції щодо Росії включають обмеження у сфері кредитування ключових російських держбанків, оборонних підприємств і компаній нафтової промисловості.
Крім того, ЄС впровадив обмеження на постачання до Росії зброї й військової техніки, військових технологій і технологій подвійного призначення, а також високотехнологічного обладнання та технологій для видобутку нафти.
Санкції були запроваджені спершу на рік у липні 2014 року як відповідь на анексію Росією Кримського півострова і ймовірну підтримку Москвою озброєних проросійських сепаратистів в Україні.
У березні керівники урядів Євросоюзу вирішили, що тривалість обмежувальних заходів щодо Росії буде пов’язана з повною реалізацією мінських угод.
Також були продовжені до червня наступного року санкції ЄС щодо Криму. Цей крок Рада міністрів закордонних справ ЄС зробила попри те, що залишалися побоювання, що Греція може в останню хвилину використати право вето.
Тим часом із боку Росії лунають заяви, що продовження галузевих обмежень з боку Заходу – це «політичний шантаж».
Мінські угоди, укладені в лютому, передбачають припинення вогню на Донбасі, також відведення важкого озброєння від лінії розмежування. Проте угоди виконуються не повністю, сторони конфлікту звинувачують одна одну в постійному порушенні домовленостей.