Лавров: конституційна реформа в Україні «не відповідає мінським угодам»

Сергій Лавров на засіданні Комітету міністрів Ради Європи, Брюссель, 19 травня 2015 року

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляє, що конституційна реформа в Україні відбувається не відповідно до мінських домовленостей.

Ці домовленості передбачають «пряму участь у цьому процесі представників Донецька і Луганська», сказав він журналістам після участі у щорічній сесії Комітету міністрів Ради Європи у Брюсселі.

За його словами, головним змістом мінських домовленостей і ключем до врегулювання кризи є необхідність «забезпечити прямий діалог між Києвом, Донецьком і Луганськом».

«Поки що, на жаль, київська влада уникає такого прямого діалогу, намагається підмінити його різними новими ідеями, новими форматами, які не обговорювалися і не закріплені в мінських документах від 12 лютого», – заявив Лавров.

У Києві звертають увагу, що прямий діалог можливий тільки з легітимними представниками Донеччини і Луганщини, в тому числі з окупованих частин цих областей, а не з самозваними ватажками збройних угруповань «ДНР» та «ЛНР», що визнані в Україні терористичними. Оскільки сепаратисти зірвали минулої осені проведення в окупованих районах місцевих виборів за українським законодавством, що передбачені мінськими домовленостями, наразі Київ бачить можливість вести діалог про конституційну реформу тільки з останніми легітимно обраними представниками цих областей, тобто тими, що були обрані на попередніх місцевих виборах в Україні.

В Україні нині готують конституційну реформу, що передбачає децентралізацію устрою країни. Це саме визначено і в мінських домовленостях. При цьому в Києві наголошують, що ні про яку «федералізацію» України, про яку говорили в Москві, не може бути й мови.