Туреччина має намір послати неформальну місію для спостереження за порушеннями прав людини в анексованому Росією українському Криму.
Як заявив, перебуваючи в Литві, міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу, це станеться найближчим часом.
Він назвав неприйнятною ситуацію в анексованому Росією Криму. Чавушоглу заявив про утиски кримчан, особливо кримських татар.
Раніше США засудили російську окупаційну владу в анексованому українському Криму за припинення мовлення кількох кримськотатарських засобів інформації.
В оприлюдненій 2 квітня заяві Держдепартамент США назвав закриття телекомпанії ATR і ще кількох кримських мас-медіа «останнім у ряді дій, які підривають свободу слова в Криму».
Речниця Держдепартаменту Марі Гарф наголосила, що закриттю ATR та інших ЗМІ передувала «річна кампанія, щоб змусити замовкнути кримськотатарське населення й інших осіб, які виступають проти російської окупації». Речниця також зазначила, що кримські татари піддаються «дискримінації, залякуванню і переслідуванням».
Кримськотатарський телеканал ATR зупинив мовлення опівночі 31 березня. Цей телеканал кілька разів подавав документи для перереєстрації в наглядовий орган окупаційної влади «Роскомнагляд», але їх повертали назад з різних причин. Аналогічні проблеми мають інші ЗМІ, що входять до медіа-холдингу ATR – дитячий кримськотатарський телеканал Lale, FM-радіостанції «Мейдан» і «Лідер», а також інтернет-видання «15 хвилин».
Правозахисні організації, серед яких Amnesty International в Україні, Кримська польова місія з прав людини і Центр інформації про права людини раніше заявляли, що Крим перетворився на вільну від інакомислення територію.