Президентка Грузії не має наміру зʼявлятися в прокуратуру через її заяви про фальсифікації на виборах

Саломе Зурабішвілі наголошує, що виклик до прокуратури «дивним чином збігся з вказівками Дмитра Медведєва»

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі не має наміру зʼявлятися в прокуратуру, в яку її викликали для опитування щодо заяв про фальсифікацію парламентських виборів, сказала вона на пресконференції 30 жовтня.

«Я б порадила прокуратурі почати свою роботу і уникати політичного зведення рахунків із президентом. Ба більше, у цей момент наші партнери теж на це дивляться – чи зможе прокуратура бути незалежною, неупередженою. Так що нехай прокуратура почне свою роботу, а президент займеться своєю... Як президент я продовжу свою роботу і не збираюся звітувати перед прокуратурою», – заявила Зурабішвілі, пише проєкт Радіо Свобода «Эхо Кавказа»

Саломе Зурабішвілі наголошує, що виклик до прокуратури «дивним чином збігся з вказівками Дмитра Медведєва». Раніше заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв написав у соцмережі X, що президентку Грузії необхідно «усунути з посади та заарештувати».

Напередодні президентку Грузії викликали до прокуратури через заяви про фальсифікацію виборів. Саломе Зурабішвілі відмовилася визнати результати парламентських виборів, заявивши, що в країні відбулася «російська спецоперація».

Your browser doesn’t support HTML5

«Це гібридна війна»: президентка Грузії про «вкрадені вибори», Росію та протести. Інтерв'ю із Саломе Зурабішвілі

Також всі чотири опозиційні партії заявили про відмову брати участь у роботі нового парламенту. Грузинські опозиційні партії вимагають проведення повторних виборів.

У суботу, 26 жовтня, у Грузії відбулись парламентські вибори. За даними ЦВК Грузії, «партія влади Грузинська мрія» отримала 53,93% голосів; опозиційні «Коаліція за зміни» – 11,04%, «Єдність – Національний рух» – 10,17%, «Сильна Грузія» – 8,8%, «Ґахарія за Грузію» – 7,8%.

Однак, як стверджують міжнародні спостерігачі, вибори в Грузії відбулися зі «значними порушеннями» – це суттєво поставило під загрозу демократичну цілісність виборчого процесу.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Боррель: міжнародні спостерігачі не визнають вибори в Грузії вільними і чесними