У ЄС відреагували на смерть журналістки Вікторії Рощиної

ЄС вимагає якнайшвидшого ретельного незалежного розслідування, яке з’ясує всі обставини смерті Вікторії Рощиної

Європейський Союз приголомшений повідомленнями про смерть української журналістки Вікторії Рощиної – «її доля є трагічним нагадуванням про багатотисячні ув’язнення людей на окупованих територіях України та Росії».

«ЄС вимагає якнайшвидшого ретельного незалежного розслідування, яке з’ясує всі обставини смерті Вікторії Рощиної. ЄС, як і раніше, глибоко стурбований продовженням переслідувань, залякувань і насильства з боку Росії щодо журналістів і працівників ЗМІ, які висвітлюють зони бойових дій і лінію фронту. Для них безпека та захист повинні бути забезпечені в будь-який час», – йдеться у заяві дипломатичної служби ЄС.

У Євросоюзі рішуче засуджують вбивства, фізичні напади, свавільні затримання, онлайн- і офлайн-залякування, переслідування та стеження, з якими іноді стикаються журналісти, виконуючи свою роботу.

Вікторія Рощина стала тринадцятою журналісткою, яку вбили з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, зазначається в заяві.

Читайте також: Загиблу в РФ журналістку Рощину утримували в місцях, де застосовують тортури – правозахисники

Представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими в Україні Петро Яценко 10 жовтня повідомив, що українська журналістка Вікторія Рощина, яка зникла безвісти під час поїздки на окуповані території і яку утримували на території Росії, померла в російському полоні.

Росіяни вперше затримали Рощину у Бердянську в березні 2022 року, коли вона писала репортажі для ЗМІ (в тому числі і для Радіо Свобода) про життя на тимчасово захоплених територіях. Тоді журналістку відпустили, змусивши записати відеозвернення, що претензій до російських військових вона не має. Рощина повернулася на підконтрольну Україні територію, але в липні 2023 року знову поїхала на окуповані Москвою території.

Вікторія Рощина перестала виходити на зв’язок з рідними 3 серпня 2023 року. За словами її батька, 27 липня Рощина вирушила з України до Польщі і мала дістатися окупованих територій на сході України (через Росію) за три дні. Тоді Володимир Рощин розповів, що українська Служба безпеки підтвердила родині, що Вікторію взяли в полон російські сили.

Вікторія Рощина була авторкою серії репортажів для Радіо Свобода, співпрацювала в 2022 році з Радіо Свобода як фрілансерка. Вона також співпрацювала з «Українською правдою», hromadske, «Українським радіо», «UA:Перший» і «Цензор.нет».

Раніше міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF) повідомляли, що понад 100 українських та іноземних журналістів, акредитованих в Україні, постраждали від початку повномасштабного вторгнення Росії.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Києві відбулась акція пам’яті української журналістки Вікторії Рощиної
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Україна передасть Ватикану список журналістів, які перебувають у російському полоні – Зеленський