В уряді розглядають можливість примусової евакуації цивільних людей із зон активних бойових дій, повідомила в інтерв’ю Радіо Свобода очільниця Міністерства соціальної політики України Оксана Жолнович.
«Якщо ми говоримо про Донецьку, зокрема, область, Луганську. Там, де люди продовжують, на жаль, перебувати в жахливих умовах, особливо з дітьми, то ми опрацьовуємо сьогодні за ініціативи Мінреінтеграції проєкт обов’язкової евакуації родин з дітьми. І, власне, думаємо, як би нам правильно, можливо, навіть вже готувати якісь варіанти житла, і казати: «От дивіться, ви прямо поїдете сюди. Тут для вас є якесь місце, де ви зможете перебути якийсь час, а потім собі облаштуєте щось своє», – сказала міністерка.
За її словами, поки дискусія – «аж до того, щоб просто примусово вивозити родини з дітьми», триває.
Жолнович уточнила, що йдеться про вивезення родин під супроводом поліції, служб у справах дітей.
«Оскільки я би це кваліфікувала як залишення дитини в небезпеці. По суті, це і є залишення дитини в небезпеці. Але ми розуміємо, що розлучати дитину з батьками – погана історія. Тому краще от змушувати всіх разом евакуюватися. Я вважаю, що ми маємо як держава запропонувати місце, куди ми вивозимо. Інакше це справді буде недемократично. Ми не можемо взяти цю людину і залишити її на вокзалі. Ні. Ми маємо взяти її, транспортувати до того місця, де будуть забезпечені мінімальні умови побуту», – додала вона.
Раніше цього місяця віцепрем’єрка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що в Бахмуті на Донеччині, де тривають важкі бої, досі залишаються шість тисяч цивільних жителів. Вона закликала їх евакуюватися.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Сирський: Росія «кинула» на Бахмут найбільш підготовлені штурмові загони «Вагнера»Бахмут продовжує залишатися головною гарячою точкою на фронті. Спроби захопити це місто російські війська здійснюють з липня 2022 року, коли їм вдалося окупувати велику агломерацію в сусідній Луганській області (Сєверодонецьк, Рубіжне, Лисичанськ). Активний наступ із наближених до Бахмута позицій російські військові розпочали у січні.
Військові аналітики зазначали, що захоплення Бахмута має для Росії скоріше символічне значення, але не важливе зі стратегічної точки зору.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Штурм за штурмом, «це м’ясорубка»: колишній нардеп, боєць ЗСУ Юрій Сиротюк розповів про бої за Бахмут