Збиття іранських ракет в Ізраїлі і збиття іранських дронів та російських ракет в Україні нічим не відрізняється. Саме тому Україна розраховує від партнерів на обговорення цього питання, сказав Володимир Зеленський на пресконференції з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте у Києві 3 жовтня.
«Ми бачимо як, зокрема на Близькому Сході, вдається захищати життя людей завдяки єдності союзників. Спільне збиття іранських ракет нічим не відрізняється від збиття російських ракет, від збиття іранських «Шахедів», які поєднують російські та іранські режими», – наголосив президент України.
Зеленський додав, що у цьому питанні потрібно більше рішучості країн-членів НАТО. Водночас він додав, що наразі такої згоди немає.
1 жовтня радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван повідомив, що Сполучені Штати координувалися з Армією оборони Ізраїлю під час відбиття ракетної атаки Ірану. За його словами, есмінці Військово-морських сил США приєдналися до ізраїльських підрозділів протиповітряної оборони, запускаючи перехоплювачі, щоб збивати ракети.
Під час попередньої атаки Ірану на Ізраїль у квітні цього року 99% всіх ракет і безпілотників, запущених Іраном були збиті. Тоді в обороні брали участь винищувачі армії Ізраїлю та військові кораблі США і Великої Британії.
Після цієї атаки Зеленський закликав також допомогти українським силам ППО за прикладом Ізраїлю. Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон пояснив, що британські війська не допомагають відбивати російські повітряні атаки оскільки країна уникає ескалації у Європі.
А речник Державного департаменту США Метью Міллер відкинув порівняння захисту України й Ізраїлю: «Я вважаю, що передумова запитання, відверто кажучи, трохи абсурдна, тому що вона не відповідає нашій реальності, коли йдеться про підтримку українського народу й українських військових».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Білий дім: США допомагали Ізраїлю відбивати атаку Ірану