Україна не має двосторонньої угоди з Угорщиною, оскільки Будапешт не погоджується включити до цього документа пункт про підтримку членства України в НАТО. Про це, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, сказав 7 листопада президент України Володимир Зеленський.
«Для нас важлива чистота в домовленостях. Є питання щодо меншин, і, я вважаю, ми багато всього зробили, є висновки Європейської комісії, що до нас зауважень із цього питання немає… Але двосторонній документ містить не лише те, чого хоче одна сторона, він містить те, що важливе для безпеки, для сьогодення і майбутнього обох сторін. Для нас важлива підтримка Угорщиною України в НАТО. У документі немає сьогодні підтримки з боку Угорщини (нашого членства) в НАТО. І оскільки цього немає, цей документ не підписаний. На цьому крапка», – сказав глава держави на пресконференції за підсумками участі в саміті Європейської політичної спільноти.
Упродовж останнього року Україна підписала двосторонні угоди про безпеку з багатьма країнами, які входять до Євросоюзу та НАТО. Зазвичай ці домовленості містять визнання з боку партнерів і союзників, що вони підтримують приєднання України до цих блоків.
Загалом Україна підписала вже до 30 таких двосторонніх безпекових угод: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою, Польщею, Люксембургом, Румунією, Чехією та Словенією.
Угоди підписують у межах декларації про підтримку України, ухваленої у Вільнюсі в липні 2023 року країнами «Групи семи».