Президент України Володимир Зеленський дав інтерв’ю американському виданню Axios, в якому висловив розчарування зняттям санкцій із «Північного потоку-2» та вчергове закликав пришвидшити процес вступу України до НАТО.
Зеленський у відповідь на питання про свою реакцію ( на заяву президента США Байдена, що адміністрація вирішила не застосовувати нові санкції щодо газопроводу «Північний потік-2» – ред.) зазначив, що його адміністрація була «дуже здивована». Президент назвав російський газопровід «справжньою зброєю».
«(Це– ред.) зброя в руках Російської Федерації, і мені не зовсім зрозуміло і точно неочікувано, що кулі для цієї зброї надаються такою великою країною, як Сполучені Штати», – сказав він.
Читайте також: «Північний потік-2» і Захід: чи готові США і Німеччина компенсувати Україні збитки?
Президент України додав, що дізнався про рішення США зняти санкції дізнався з преси. Він, втім, додав, що розуміє важливість відносин США із Німеччиною, яка зацікавлена в запуску «Північного потоку-2».
За словами Зеленського, президент США Джо Байден наразі не обговорював ним прийдешню зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним, але вважає, що таке обговорення мало б велике значення.
Коментуючи процес інтеграції України в НАТО, Зеленський висловив думку, що через зволікання «багато українців поступово перестають вірити» в набуття членства.
«Думаю, це велика проблема. Це перше. Друге: я думаю, якщо на нас чекають у НАТО, якщо нас дійсно хочуть бачити серед членів, то немає сенсу дивитися в бінокль, у якесь далеке майбутнє та обговорювати це майбутнє. Питання має бути вирішене негайно. Ми в небезпеці просто зараз, на кону наша незалежність, і просто зараз нам потрібна допомога. План дій щодо членства був би реальним сигналом», – заявив Зеленський.
Читайте також: У НАТО занепокоєні дедалі більшою залежністю Білорусі від Москви – Столтенберґ
Підсумовуючи, він зазначив, що ситуація навколо «Північного потоку-2» та членства в НАТО вказує на те, що «Україні варто розраховувати не лише на своїх партнерів, а й на себе».
У травні віцепрем’єр-міністерка України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомила, що НАТО навряд чи ухвалюватиме рішення про План дій щодо членства для України під час саміту в червні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Лише слова підтримки? Як інші країни допомагають українській армії