В український оборонно-промисловий комплекс уже залучено понад мільярд доларів від країн-партнерів, а до роботи в країні залучені понад 40 іноземних оборонних компаній, повідомив президент України Володимир Зеленський, виступаючи у Верховній Раді 19 листопада.
«Маємо відкрити наш оборонно-промисловий комплекс для повноцінної співпраці з партнерами… Ми залучили понад 40 іноземних оборонних компаній до роботи в Україні. У сфері ОПК працюють більше ніж 600 вітчизняних компаній, які загалом забезпечують 300 тисяч робочих місць. Це все – історичне досягнення України», – сказав Зеленський, представляючи «Внутрішній план стійкості».
За його словами, українська зброя «завжди буде першим гарантом» безпеки для України. «Ми готуємо для цього надійну фінансову базу. Спрямовуємо свої інвестиції у виробництво зброї й залучаємо партнерів», – додав президент.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Україна виробить 30 тисяч далекобійних дронів у 2025 році – президентВід початку повномасштабного вторгнення РФ Україна намагається збільшити власне виробництво зброї, частково виробляючи її спільно з партнерами.
На початку грудня минулого року Володимир Зеленський заявив, що Україна не прагне тільки залежати від партнерів, але зацікавлена в співпраці, зокрема, у виробництві озброєння. Пізніше після оборонної конференції у США Київ повідомив про домовленості з двома американськими компаніями про спільне виробництво в Україні боєприпасів калібру 155 мм.
У липні цього року німецький концерн Rheinmetall отримав від українського уряду замовлення на будівництво заводу з виробництва боєприпасів.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чому і як оборонні компанії США планують тестувати свої технології на війні в Україні?