Від Франції та Німеччини треба більше тиску на Москву, з офісом президента Росії «розпочато розмову» – Зеленський 

Володимир Зеленський дає пресконференцію з нагоди двох років свого президентства

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна хотіла б більше тиску на Москву з боку Франції та Німеччини щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

«В мене була зустріч із президентом Франції Макроном і відеозустріч, доєднання Ангели Меркель, я відчуваю їхню підтримку. Вважаю, що вони повинні підтримувати сильніше. Вони знають мою думку, я дуже відкритий з ними. Я вважаю, що вони останнім часом трішки послаблюють свої позиції щодо Росії. Це і пов’язано, з одного боку, з економічною ситуацією, з тиском їхніх країн всередині, і бізнесу на них, щодо санкції, і в Німеччині – щодо тиску через санкції стосовно «Північного потоку-2», – сказав Зеленський на пресконференції з нагоди двох років його президентства.

Щодо безпосередньої зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним, то Зеленський заявив, що сторони мають зустрітися «або в одному з місць конфлікту, або на нейтральній території», а не у Москві, як запропонував Кремль.

«Наскільки вам відомо, я запропонував зустріч президенту Російської Федерації в будь-якому місці нашого Донбасу, а президент Росії запропонував зустріч в Москві. Але традиційно в ситуації конфлікту зустрічаються або в одному з місць конфлікту, або на нейтральній території. Скажу вам відверто – розпочато розмову між офісами президента України і Російської Федерації», – додав президент.

Пресконференцію президента Володимира Зеленського наживо транслює Радіо Свобода.

У квітні президент Володимир Зеленський запропонував російському президенту зустрітися на Донбасі, а Путін сказав, що готовий до зустрічі в Москві. Згодом Зеленський заявив, що підготовка його зустрічі з Путіним триває. При цьому він додав, що має значення зміст розмови, а не місце, де її проводити.

Речник Кремля Дмитро Пєсков казав, що Путін може обговорювати зі своїм українським колегою питання двосторонніх відносин, але не ситуацію на Донбасі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Джемілєв назвав «абсурдом» ймовірну зустріч Зеленського з Путіним

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».