Президент України Володимир Зеленський на спільній з президентом Чехії Петром Павелом пресконференції відповів на запитання журналіста Радіо Свобода про свої очікування від майбутнього саміту НАТО в частині сигналу Україні про вступ в Альянс.
«Що може бути ідеально для нас? Щоб нас запросили. Яке формулювання потрібне для запрошення? – Просто потрібне запрошення. Ми розуміємо, що можуть бути ті чи інші складності, як то кажуть, з тим чи іншим «вордінгом» (формулюванням – ред.), щоб отримати об’єднану підтримку всіх партнерів Альянсу. Хтось ще озирається на Москву, хтось боїться Росію, хоча я вважаю, що це такий момент, великий шанс показати сміливість всього Альянсу і його міцність, але тим не менш, ми говоримо про чіткий сигнал, якісь конкретні речі у напрямку запрошення. Нам потрібна ця мотивація. Нам потрібна чесність в наших відносинах», – сказав Зеленський.
Він зазначив, що на полях саміту будуть обговорюватися й інші важливі питання, зокрема оборонної підтримки.
«Ми живемо майбутнім, але майбутнє – це перемога, але при цьому ми повинні бути реалістами. Ми живемо у війні, живемо сьогоденням – що у нас є на полі бою, чого не вистачає. І авжеж саміт дає можливість обговорювати і домовлятись щодо підтримки партнерами додатковими пакетами українських воїнів», – зазначив президент.
Your browser doesn’t support HTML5
Президент України Володимир Зеленський 30 вересня 2022 року повідомив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Нещодавно він наголосив, що «Україна хотіла б отримати запрошення на вступ до НАТО на саміті у Вільнюсі», який пройде 11-12 липня.
Напередодні речниця Білого дому Карін Жан-П’єр, відповідаючи на питання щодо членства України в НАТО, нагадала слова президента Джо Байдена. Він заявляв раніше, що Україна матиме здійснити реформи і відповідати стандартам НАТО, перш ніж долучитися до Альянсу.
У МЗС України відповіли, «що одна реформа у світі залишається незавершеною – це ставлення Заходу до ролі Росії в архітектурі євроатлантичної безпеки», та закликали партнерів України «розглядати питання членства України в НАТО без озирання на Москву».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Президент Польщі очікує від саміту НАТО рішення про коротший шлях до вступу в Альянс для України