Президент України Володимир Зеленський дасть брифінг о 19:00 1 жовтня, повідомляє його пресслужба.
Тему брифінгу не повідомляють.
Тим часом, у Мінську 1 жовтня відбувається засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) зі врегулювання ситуації на Донбасі, на якому сторони продовжують дискусії з питань імплементації «формули Штайнмаєра», розведення сил і засобів ураження від лінії зіткнення й обміну полоненими.
Російські ЗМІ з посиланням на свої джерела повідомляють, що контактна група підписала документ із «формулою Штайнмаєра» 1 жовтня. Офіційно цю інформацію наразі не підтверджують.
«Дорожню карту» про втілення так званої «формули Штайнмаєра» обговорювали 18 вересня на засіданні політичної підгрупи. Але про якесь рішення посол ОБСЄ Мартін Сайдік не сказав, заявивши, що ТКГ працює за принципом консенсусу, і він не може коментувати позиції сторін.
Сторона сепаратистів на своїх інформаційних ресурсах 1 жовтня повідомляє, що порушуватиме в перебігу засідання ТКГ «питання організації обміну утримуваними і пошуку зниклих безвісти осіб».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Посол Безсмертний оприлюднив «формулу Штайнмаєра»: «підписувати неприпустимо»
У вересні президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ наполягає на зустрічі лідерів країн «нормандського формату». Він зазначив, що лідери країн «нормандської четвірки» розглядатимуть «формулу Штайнмаєра» та всі пункти Мінських домовленостей».
Цю формулу запропонував свого часу колишній міністр закордонних справ Німеччини і на той час голова ОБСЄ Франк-Вальтер Штайнмаєр. Згідно з його пропозиціями, Донбас отримує «особливий статус» (тимчасово набуває чинності закон про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО) в день проведення виборів на окупованих територіях на тимчасовій основі; після того, як ОБСЄ засвідчує законність таких виборів, закон набуває чинності постійно. При цьому формула ніяк не пов’язує це з вирішенням безпекових питань – таких, як виведення чи роззброєння незаконних збройних формувань (російських гібридних сил), відновлення контролю за кордоном тощо, – які так само передбачені мінськими домовленостями.