Миротворчі війська, допомога, постачання зброї – Зеленський і Туск зустрілись у Львові

Президент України Володимир Зеленський (праворуч) та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск у Львові, 17 грудня 2024 року

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр міністр Польщі Дональд Туск у Львові під час зустрічі 17 грудня обговорили питання постачання озброєння для України, підтримку Польщі, історичні питання, передає кореспондент Радіо Свобода.

За словами Зеленського, важливо, щоб Україна і Польща підтримували зусилля один одного:

«Це нас завжди зміцнює. Я радий, що є співпраця між міністерствами культури щодо історичних питань щодо держав, є спільна робота, яка почалась. Є прогрес. Ми в деталях обговорили ситуацію на полі бою. Україні потрібен справедливий мир, бути сильною, потрібне зміцнення. Після інавгурації Дональда Трампа будуть докладені зусилля, щоб зупинити війну. Нам потрібна сильна, спільна позиція всіх партнерів, справжній мир. Я вдячний за готовність Польщі допомагати і за надану підтримку з перших днів повномасштабної війни і всі роки незалежності України. Є вже 45 пакет військової підтримки, який реалізовується».

Читайте також: «Критична точка». У ЄС розповіли, навіщо Зеленський їде до Брюсселя і чи зможуть замістити допомогу США

У 2025 році Польщі головуватиме у Раді Євросоюзу і це може принести Україні добрі результати, сказав український президент.

Польський прем’єр Дональд Туск відвідав у Львові польський Цвинтар орлят на Личаківському кладовищі, могили січових стрільців і українських захисників, які загинули під час російсько-української війни. Також він побачив у Львові наслідки масованої ракетної атаки Росії 4 вересня цього року.

На брифінгу Туск назвав спільну історію України й Польщі «складною, але й гарною».

«Це є історія двох народів, які виявили розуміння в таку історичну хвилину, якою є напад Росії, допомога Польщі і боротьба України. Це є велика справа і я це повторюю своїм громадянам, що це велика справа, яка народилась між нашими народами часами всупереч історії. Сьогодні нас єднає спільний політичний інтерес і глибоке почуття справедливості. Польща і польський народ як мало хто на світі розуміє, наскільки несправедливим є напад Росії і якою справедливою є боротьба українців за свою територію. Поляки дуже вдячні українським воїнам», – заявив Туск.

Читайте також: 12 країн Європи домовилися стримувати «тіньовий флот» Росії – заява

Зеленський під час брифінгу заявляв, що планує порушувати питання розміщення миротворчих військ в Україні під час свого візиту до Брюсселя 18 грудня.

Водночас, за словами Туска, Польща не розглядає можливості надсилати свої миротворчі війська в Україну після припинення вогню.

«Сьогодні ті, хто сьогодні говорять, що готові надіслати свої миротворчі війська до України, щоб гарантувати спокій і мир, мають переосмислити дефініції цієї місії, щоб не спекулювати у цьому питанні. Польща несе найбільший тягар з поміж усіх європейських країн у зв’язку з війною в Україні. Саме Польща є головним хабом допомоги для України. Польща потребує повної підтримки та співпраці для безпеки польського кордону», – заявив він.

За словами польського прем’єра, Польща взяла на себе відповідальність за захист кордону НАТО з Росією і Білоруссю і гарантує Україні свою підтримку.

Читайте також: Місія (не)здійсненна. Трамп відправить до України солдатів з Європи?

«Україна має брати участь у всі розмовах, де йдеться про її майбутнє», – наголосив Туск.

Премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск 12 грудня заявив, що наразі немає планів щодо відправки іноземних військ в Україну після досягнення перемирʼя і будь-яке таке рішення щодо польських військ буде прийматися у Варшаві. Премʼєр Польщі підкреслив, що країна взяла на себе тягар захисту кордонів НАТО і ЄС з Білоруссю і Росією.

Напередодні ЗМІ писали, що лідер Франції Макрон і президент Польщі Дуда мають обговорити розміщення миротворчих сил на території України після закінчення війни. За даними медіа йшлося про потенційну 40-тисячну місію, яка складатиметься з військ різних країн.

Your browser doesn’t support HTML5

Польський генерал про можливу миротворчу місію в Україні та роль Польщі у цьому (відео)