Президент України Володимир Зеленський просить Євросоюз про значне збільшення імпорту електроенергії, а також підтримку обладнанням та іншими ресурсами для захисту й відновлення української енергосистеми. Про це глава держави сказав 27 червня у виступі на засіданні Європейської ради у Брюсселі.
«Путін веде повномасштабну війну проти нашого енергетичного сектору. Наш обов’язок – не дати Росії створити прецедент зі знищення енергетики цілої нації. Якщо Росії це вдасться, це стане частиною військових доктрин по всьому світу. Енергетика – одна з основ нормального життя людини. Ми робимо все можливе, щоб відновити виробництво електроенергії та захистити його», – твердить Зеленський.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Імпорт на максимумі», але це не розв’язує проблему – гендиректор YasnoВін також назвав ще чотири способи посилити тиск на Росію, оскільки нинішнього, за його словами, недостатньо.
Першим із них є військова підтримка, коли «дотримання кожної обіцянки важливе не лише з огляду на захист життів, але й для руйнування російської ілюзії, що вони чогось досягнуть шляхом війни».
Другий ключовий аспект, сказав президент України, – це посилення протиповітряної оборони та далекобійності української армії, яка поки що не може завдавати ударів на великих відстанях.
Третім пунктом Зеленський назвав посилення санкцій проти російських олігархів. За його словами, всі російські активи мають бути спрямовані на захист України. «І зараз ми бачимо, як почали знімати санкції з російських олігархів. Ми маємо зупинити це і посилити санкції, бо на цих коштах тримається путінський режим», – сказав Зеленський.
Окремо Зеленський згадав про дипломатію, закликавши західних лідерів узяти участь у підготовці другого Саміту миру.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський підписав безпекові угоди з Європейським союзом, Естонією і ЛитвоюВ Україні діють графіки погодинних вимкнень світла. Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. За даними «Укренерго», вимушені відключення електроенергії – наслідок комбінованих цілеспрямованих атак РФ на українську енергосистему. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.