У Раді не підтримали законопроєкт про злив інформації з реєстрів, який критикують журналісти

Проєкт закону підтримали лише 213 депутатів (для ухвалення закону необхідно 226 голосів)

Депутати не підтримали і відправили на повторне друге читання законопроєкт №10242 щодо посилення кримінальної відповідальності за розповсюдження інформації з електронних реєстрів, який, на думку журналістів, загрожує свободі слова та боротьбі з корупцією. Про це 4 грудня повідомив нардеп від фракції «Голос», голова комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.

Проєкт закону підтримали лише 213 депутатів (для ухвалення закону необхідно 226 голосів).

«Тепер є час на консультації щодо захисту інформації в реєстрах. Що і пропонувалося», – зазначив парламентар.

Раніше Юрчишин пропонував відкликати цей законопроєкт з порядку денного і провести додаткові консультації з міжнародними партнерами та медійниками щодо варіантів захисту персональних даних без наступу на права журналістів.

Вранці комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності переглянув законопроєкт щодо посилення кримінальної відповідальності і запропонував замість покарання від п’яти до восьми років позбавлення волі – покарання від двох до п’яти років. Про це Радіо Свобода (Свобода.Ранок) повідомив перший заступник голови Комітету з питань правоохоронної діяльності, народний депутат від фракції «Голос» Андрій Осадчук.

Напередодні український Медіарух, медійні та правозахисні організації закликали Верховну Раду не підтримувати законопроєкт №10242 в його нинішній редакції, оскільки він, на думку авторів звернення, «несе суттєві загрози для свободи слова, роботи журналістів, захисту журналістських джерел та викривачів корупції в Україні».

Законопроєкт №10242 передбачає «внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за несанкціоноване втручання, збут або розповсюдження інформації, що оброблюється в публічних електронних реєстрах та посилення кримінальної відповідальності під час дії воєнного стану за кримінальні правопорушення у сфері використання інформаційно-комунікаційних систем». Документ був зареєстрований у парламенті ще 9 листопада 2023 року і нині готується до повторного другого читання.