Білоруська служба Радіо Свобода повідомляє, що у шпиталях Гомельської області Білорусі продовжують лікувати поранених російських військових.
Як розповіли кореспондентам Радіо Свобода місцеві жителі, їх привозять з України як сушею, так і гелікоптерами до білоруської Наровлі, потім везуть у Мозир і Гомель, а трупи – потягами і літаками до Росії.
«Ми були з побутовою раною в мозирському шпиталі. Там стільки поранених росіян лежить – просто якийсь жах. Страшенно понівечені. Неможливо слухати їхні стогони на всю лікарню», – повідомило Білоруській службі Радіо Свобода джерело в Гомельській області.
«Тільки в неділю в Мозирі зробили операції приблизно сотні росіянам. Вже в понеділок «закинули» в лікарню ще більше. До їх лікування та хірургічних операцій залучаються всі лікарі, в тому числі терапевти та отоларингологи. Щоправда, допомога місцевим жителям надається, але незабаром з цим можуть виникнути проблеми», – поділилася джерело, пов’язане з медициною в Мозирі.
Як пояснюють джерела, інформація надходить не безпосередньо від лікарів – навіть медсестри підписували угоду про нерозголошення такої інформації, побоюючись розірвання контракту.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Журналісти отримали свідчення про переповнені російськими військовими лікарні і морги у Гомелі та МозиріТим часом у Наровлі створили повноцінний польовий шпиталь.
«На території колишньої автобази – багато військових наметів. Там у них також є і польова кухня, і пральня. Порахувати поранених навряд чи можна, але їх явно сотні. Місцевих туди не пускають. Якісь діти крутилися, може, щось знімали – так їх міліція «пов’язала», потім до батьків приїжджали. Над польовим шпиталем щодня кружляють гелікоптери, які прилітають з України. Склалося враження, що поранених почали привозити не лише ПАЗами з червоним хрестом, як раніше, а й гелікоптерами. Поранені недовго залишаються в Наровлі. Їх тут «латають» і везуть у Мозир та Гомель. Трупи – потягами з Мозиря і у Росію», – розповіли наровляни.
Інше джерело з Наровлі розповідає, що з райцентру хочуть зробити щось на кшталт військового містечка. «Зараз у нас багато техніки та військових. Вони займають різні об’єкти, які не використовуються. На базі колишнього райзагу (районного заготівельного товариства – ред.) ремонтують зламану в боях в Україні техніку», – повідомило джерело.
Медик із Гомеля на умовах анонімності повідомив Білоруській службі Радіо Свобода, що планову допомогу жителям Гомеля та Мозиря надають.
«Люди панікують, але поки що і допомога надається, і ліків вистачає. Що буде далі, поки невідомо. Думаю, що будуть проблеми з протиправцевими препаратами», – зазначив медик.
Інше джерело повідомило, що станом на кінець минулого тижня з Гомельської області вивезли понад 2,5 тисячі трупів – потягами та літаками до Росії.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Їхніми танками мали б керувати привиди» – австрійський експерт про офіційні втрати Росії12 березня Білоруська служба Радіо Свобода повідомляла, що шпиталі й морги у кількох білоруських містах – Гомелі, Мозирі та Наровлі – переповнені російськими військовими, які надходять від початку вторгнення в Україну. При цьому, як повідомлялося, білоруські медики підписали угоди про нерозголошення такої інформації, у деяких випадках – при погрозах звільнення. Тоді ж повідомлялося, що перед тим тіла російських військових, «яких було нереально багато», у Мозирі повантажили у потяги ВАТ «Російські залізниці».
За повідомленнями, у Гомельському центрі радіаційної медицини з початку війни РФ проти України приймали поранених росіян. Там працюють російські медики. Поранених доставляють до госпіталю в Костюківці, лікарні швидкої допомоги та обласної клінічної лікарні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Генштаб ЗСУ каже, що втрати особового складу РФ у війні проти України наближаються до 14 тисячВійна Росії проти України триває 21-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України».
Генеральний штаб Збройних сил України заявив 16 березня, що втрати особового складу РФ у війні проти України наближаються до 14 тисяч. Росія називає значно менші втрати російських військ, що діють в Україні. Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Прокурор МКС Хан вже працює в Україні у справі про воєнні злочини Росії – ЗеленськийОлександр Лукашенко 4 березня заявив, що білоруська армія «не брала і не має наміру брати участі в «спецоперації» Російської Федерації в Україні». 6 березня Міністерство оборони Білорусі оприлюднило заяву, в якій заперечило участь білоруських військ у новому російському вторгненні.
Американські військові заявляли, що частина запущених Росією в Україну ракет все ж залетіла з території Білорусі.
11 березня у Пентагоні заявили, що наразі не бачать ознак того, що білоруські війська увійшли в Україну. Водночас у Міноборони США додали: те, що нині не відстежуються ознак вторгнення білоруських сил на українську територію, не означає, що цього не станеться в майбутньому.
Генеральний штаб ЗСУ заявив 13 березня, що висока ймовірність безпосередньої участі збройних сил Білорусі у військовій операції проти України зберігається.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Генштаб: висока ймовірність участі військ Білорусі у війні проти України зберігається