Європарламент закликав до «швидких і рішучих заходів» у відповідь на ескалацію війни Росії проти України

Депутати засудили використання Росією північнокорейських військ проти української армії та випробування нових балістичних ракет в Україні

Європарламент закликає міжнародне співтовариство вжити «швидких і рішучих заходів» у відповідь на тривожну ескалацію агресивної війни Росії проти України.

Відповідна резолюція була схвалена 390 депутатами, 135 були «проти» і 52 утрималися.

Депутати засудили використання Росією північнокорейських військ проти української армії та випробування нових балістичних ракет в Україні – ці нещодавні ескалаційні кроки є новою фазою у війні та новим ризиком для безпеки Європи в цілому.

Наполягаючи на тому, що «жодні переговори щодо України не можуть відбуватися без України», депутати Європарламенту закликають ЄС працювати над досягненням якомога ширшої міжнародної підтримки України та визначенням мирного вирішення війни.

Засуджуючи Іран, Білорусь та Північну Корею за військову підтримку Росії, Європарламент закликав країни-члени ЄС ще більше посилити режим санкцій проти цих країн.

Євродепутати також закликали Пекін припинити всю військову допомогу або допомогу подвійного призначення, яку він надає Росії, додаючи, що відмова змінити курс ризикує серйозно вплинути на двосторонні відносини між ЄС і Китаєм.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У проєкті нового пакету санкцій проти РФ Євросоюз вперше націлився на компанії із Китаю


У схвалений резолюції також є заклик до ЄС посилити військову підтримку України, в тому числі шляхом надання літаків, ракет дальнього радіусу дії, включаючи ракети Taurus, сучасних систем протиповітряної оборони, включаючи Patriot і SAMP/T та боєприпасів, а також ПЗРК (переносні зенітно-ракетні комплекси), артилерії та тренувальних програм для українських сил.

Держави-члени ЄС і союзники по НАТО повинні взяти на себе зобов’язання підтримувати Україну у військовому плані як колективно, так і індивідуально, виділяючи на це не менше 0,25% свого ВВП щорічно, йдеться в резолюції.

Читайте також: Кислиця в Радбезі ООН: КНДР – «злочинний режим, який допомагає іншому злочинному режиму»

Начальник Генерального штабу ЗСУ 24 листопада повідомив, що в Курській області РФ перебувають понад 11 тисяч військових КНДР, вони вже брали участь у боях проти Збройних сил України.

Про відправлення північнокорейських військових до зони ведення бойових дій у Курській області РФ раніше повідомляли розвідувальні служби України, країн Заходу і Південної Кореї. Стверджується, що Москві надали близько 12 тисяч північнокорейських військових із десантно-штурмових підрозділів.

Участь північнокорейських військових у російському вторгненні в Україну стала першим масштабним розгортанням військ КНДР за кордоном і першим їх застосуванням у Європі. Північна Корея перебуває під найжорсткішими міжнародними санкціями у всьому світі. Будь-яке військове співробітництво з нею було заборонене розпорядженням Ради безпеки ООН.

Москва, яка брала участь у розробці й запровадженні цих обмежень, пізніше назвала їх застарілими – на тлі посилення своєї військової співпраці з Пхеньяном.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Держдеп США запроваджує нові санкції проти компаній і осіб із Росії, Китаю та КНДР