Підконтрольний Росії Верховний суд Криму відхилив клопотання захисту обвинуваченого у «державній зраді» кримчанина Івана Яцкіна щодо побачення з дружиною та дітьми. Про це проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії повідомив адвокат Микола Полозов.
За словами Полозова, відхиляючи клопотання, суд посилався на те, що «тільки засуджені мають право на побачення».
«Стосовно умов утримання, коли Іван Григорович був на суді минулого разу, у його камері в Сімферопольському СІЗО стався обшук і була знайдена мотузка під сумкою Яцкіна. Коли його почали допитувати, він сказав, що у нього ніякої мотузки не було і він не знає, чия це річ. Я не виключаю, що це провокація з боку оперативників ФСВП. Вона може бути обумовлена необхідністю визнання його схильним до втечі. Відповідно, завдяки цьому з’являться підстави для жорсткішого контролю та спостереження за ним», – додав Полозов.
За його інформацією, наступне судове засідання відбудеться 27 квітня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В окупованому Криму відбулося перше засідання суду по суті у справі обвинуваченого у «державній зраді» ЯцкінаРаніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до омбудсмена Росії Тетяни Москалькової з проханням припинити порушення прав громадянина України Івана Яцкіна.
Уродженець села Войкове Первомайського району Криму Іван Яцкін був затриманий 16 жовтня 2019 року. Адвокат Микола Полозов повідомляв, що після арешту Яцкіна перевезли з окупованого Криму в Москву. За його словами, російські силовики чинили на кримчанина «сильний психологічний тиск». За словами адвоката, Яцкіна звинувачують за статтею 275 КК Росії – державна зрада у формі шпигунства.
На запит проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії в СБУ поінформували, що Іван Яцкін не співпрацював зі Службою безпеки України.
Окупація та анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.
Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.
Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».
Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.