Суд в окупованому Криму продовжив арешт кримчанину Івану Яцкіну на три місяці

Іван Яцкін залишатиметься під вартою принаймні до 1 липня

Підконтрольний Кремлю Верховний суд окупованого Криму продовжив арешт кримчанину Івану Яцкіну на три місяці. Під вартою він перебуватиме до 1 липня. Про це в коментарі проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії розповів адвокат Микола Полозов.

«Головне питання полягало в тому, чи етапований мій довіритель Іван Яцкін до Криму, або він буде брати участь за допомогою відеоконференцзв’язку з СІЗО «Лефортово» у Москві. Як з’ясувалося, його етапували до Криму 9 квітня і помістили в карантинну камеру», – розповів Полозов.

За словами адвоката, засідання відбулося у закритому режимі.

Полозов збирається подавати апеляційну скаргу на це рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Денісова звернулася до російського омбудсмена з вимогою надати медичну допомогу в СІЗО кримчанину Яцкіну

Уродженець села Войкове Первомайського району Криму Іван Яцкін був затриманий 16 жовтня 2019 року. Микола Полозов повідомляв, що після арешту Яцкіна перевезли з окупованого Криму в Москву. За його словами, російські силовики чинили на кримчанина «сильний психологічний тиск». За словами адвоката, Яцкіна звинувачують за статтею 275 КК Росії – державна зрада у формі шпигунства.

На запит проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії в СБУ поінформували, що Іван Яцкін не співпрацював зі Службою безпеки України.

Окупація та анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.