WP: Пригожин нібито пропонував українській розвідці дані про позиції російських військових

Очільник угруповання «ПВК Вагнера» Євген Пригожин

Американське видання The Washington Post стверджує, посилаючись на один із документів масштабного витоку секретної інформації Пентагону про війну в Україні (справжність цих матеріалів неверифікована), нібито наприкінці січня очільник угруповання «ПВК Вагнера» Євген Пригожин «зробив Україні екстраординарну пропозицію».

За цими даними, Пригожин в обмін на відхід українських військових із Бахмута пропонував передати українській розвідці інформацію про позиції російських військових.

The Washington Post також пише, посилаючись на два неназваних українських джерела, що цей росіянин справді контактував з українською розвідкою. Одне з цих джерел додає, що пропозиція була відкинута, оскільки Київ не довіряє «вагнерівцям».

Ще в одному документі, створеному нібито на основі розвідувальної інформації США, стверджується, що Пригожин особисто зустрічався з офіцерами української військової розвідки в Африці.

Пригожин саркастично прокоментував цей фрагмент у своєму телеграмі: «Нам взагалі нема чого приховувати від закордонних спецслужб, ми досі з (головою української військової розвідки Кирилом) Будановим перебуваємо в Африці».

Росія на запит The Washington Post не відповіла, так само, як і українська військова розвідка. Президент України Володимир Зеленський не підтвердив газеті контактів із Пригожиним.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Очільник угруповання «ПВК Вагнера» кличе Шойгу до Бахмута

Росія та Україна ведуть бої за Бахмут із серпня 2022 року, наступ очолюють переважно бойовики угруповання «Вагнера». Військові аналітики відзначають відносно високу боєздатність найманців порівняно з регулярними російськими військами, проте захопити місто повністю їм досі не вдалося.

Документи Пентагону, зокрема про бої в Україні, були злиті в мережу співробітником розвідувального підрозділу ВПС Національної гвардії американського штату Массачусетс Джеком Тейшейрою. Їхня справжність не підтверджена Білим домом, у Росії заявляли, що частина документів може містити дезінформацію.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ISW: небезпека російського оточення українських сил у Бахмуті, можливо, минула