Дональд Трамп перемагає на виборах президента США

78-річний Дональд Трамп стане найстаршим президентом на момент інавгурації

Республіканець Дональд Трамп здобув 277 голосів Колегії виборників, що забезпечує йому перемогу на президентських виборах у США. Такі результати показують кілька джерел, які відстежують голосування, в тому числі агентство AP та канал CNN. ABC News фіксує 279 голосів.

Його опонентка, представниця демократів Камала Гарріс має 224 голосів.

Ще до завершення підрахунків голосів Трампа привітала низка світових лідерів, в тому числі президент України Володимир Зеленський.

Дональд Трамп вже заявив про свою перемогу на президентських виборах США, коли підрахунок голосів ще тривав.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Трамп переміг. Чого чекати Україні від 47-го президента США? Живий блог

78-річний Трамп стане найстаршим президентом на момент інавгурації, лише другим президентом, який обійматиме посаду не один термін поспіль, та першим новим президентом, якому було пред’явлено кримінальні звинувачення.

Вибори президента США непрямі. Формально американці голосують за виборників – спеціальних людей, які в грудні у Вашингтоні віддадуть свої голоси за кандидата, якого підтримали виборці.

Виборників всього 538. Їхня кількість у кожному штаті є різною, вона розподілена приблизно пропорційно населенню. Найбільше виборників у найбільш населених штатах: у Каліфорнії їх 54, в Техасі – 40. Найменше (по три виборники) – в Північній та Південній Дакоті, Вайомінгу, Вермонті, Делавері, на Алясці та в окрузі Колумбія.

Читайте також: Контроль над Конгресом США поставлений на карту у виборах 5 листопада

Переможець голосування в конкретному штаті отримує голоси одразу всіх виборників від цього штату (є два винятки – Небраска та Мен, там кількість виборців ділиться залежно від відсоткових підсумків голосування). Для підсумкової перемоги кандидату необов’язково отримувати голоси більшості американців загалом чи навіть вигравати в більшості штатів – головне виграти з будь-яким відривом у тих штатах, де живе більшість населення.

У більшості штатів результат можна з великою ймовірністю передбачити заздалегідь, оскільки один із кандидатів має очевидну перевагу. Тому результат голосування вирішують так звані «хиткі» штати, де до початку голосування шанси кандидатів на перемогу приблизно рівні.

Цього року хиткими вважалися сім штатів – це Пенсильванія, Джорджія, Північна Кароліна, Невада, Аризона, Мічиган і Вісконсин. Сумарно вони дають 93 голоси виборників. Найбільший і найважливіший із цих штатів – Пенсильванія, там 19 виборників.