ЦВК Росії відмовила Надєждіну та Малинковичу в реєстрації на вибори президента РФ

Спочатку на пост президента Росії претендували 15 кандидатів. У підсумку ЦВК Росії зареєструвала лише чотирьох

Центральна виборча комісія Росії відмовила кандидатам на пост президента Росії Борису Надєждіну і Сергію Малинковичу в реєстрації. Підставою для відмови стала недостатня, на думку ЦВК Росії, кількість достовірних підписів, зібраних на підтримку висунення кандидата.

Надєждін заявив, що не згоден з рішенням комісії, тому збирається її оскаржити у Верховному суді Росії.

Вибори президента Росії відбудуться 15-17 березня 2024 року. До них допустили Миколу Харитонова (КПРФ), Леоніда Слуцького (ЛДПР) та Владислава Даванкова («Нові люди»). Чинний президент Росії Володимир Путін також братиме участь у виборах та збирається стати президентом вп’яте.

Спочатку на пост президента Росії претендували 15 кандидатів. Підписи для реєстрації не потрібно було збирати лише трьом кандидатам, яких висунули партії, представлені в Держдумі.

Читайте також: Сила очевидності, яка знищить Путіна. Як ідея припинення війни може змінити Росію?

До етапу подання підписів до ЦВК Росії дійшли сім кандидатів. Двоє знялися з виборів одразу після здачі підписів. Ще двоє зібрали недостатню кількість підписів. Надєждіну і Малинковичу відмовили в реєстрації. І лише підписи Путіна пройшли перевірку виборчої комісії .

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Сила очевидності, яка знищить Путіна. Як ідея припинення війни може змінити Росію?

Через внесені до конституції Росії зміни, Путін має право стати президентом вп’яте (і вшосте). Вперше він обійняв цю посаду у 2000 році.

Вибори в Росії незалежні спостерігачі й експерти зазвичай оцінюють як невільні й нечесні. Влада регулярно втручається у виборчий процес, ускладнює доступ для опозиції, створює переваги провладним кандидатам, у низці випадків йдеться і про прямі фальсифікації.

Згідно з рішенням російського Центрвиборчкому, Москва планує проводити голосування на виборах президента, зокрема в окупованих українських регіонах – незважаючи на те, що Захід і Київ вважають таке голосування нелегітимним.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Вплив Кремля в Європі та Україні: як Росія просуває свої тези через соціальні мережі і лобістів