У командуванні Військово-морських сил України заявляють, що нинішній комплекс сил морської піхоти і берегової артилерії «у багато разів перевищує потенціал військ берегової оборони ВМС ЗС України зразка 2013 року». Про це йдеться у публікації на офіційній сторінці ВМС України у Facebook-у, присвяченій, зокрема, розвитку українських Військово-морських сил, наявним загрозам у Чорному і Азовському морях.
«За рахунок берегової артилерії, морської піхоти і будівництва катерів прибережної зони (малі броньовані артилерійські катери та десантно-штурмові катери) ми, в цілому, забезпечуємо оборону нашого узбережжя, в тому числі і протидесантну оборону», – мовиться в повідомленні.
На сьогодні ВМС України мають у своєму складі шість малих броньованих артилерійських катерів типу «Гюрза-М»: «Аккерман», «Бердянськ», «Лубни», «Вишгород», «Кременчук», «Нікополь». На думку фахівців, МБАКи ефективні передусім у прибережній зоні, залучаються до охорони комунікацій, інфраструктури портів, гаваней, гирл річок, лиманів.
Раніше командувач Військово-морських сил України віце-адмірал Ігор Воронченко повідомив Радіо Свобода, що «на підході» українські десантно-штурмові катери типу «Кентавр». Їхнім виробництвом займається київський суднобудівний завод «Кузня на Рибальському».
Your browser doesn’t support HTML5
Ігор Воронченко зазначив, що «за окремими характеристиками українські «Кентаври» перевершують аналогічні російські «Раптори». «Наші – більш маневрені, швидкісні, з вищою десантомісткістю – до 31 особи, таким чином, вміщатимуть взвод морської піхоти», – додав командувач ВМС ЗС України.
16 липня у своєму виступі перед учасниками міжнародних маневрів «Сі Бриз-2018» президент Петро Порошенко не виключив, що Росія спробує атакувати Маріуполь й інші порти Азовського моря. Пізніше в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV голова держави наголосив, що оборону Маріуполя буде посилено.