Адміністрація чинного президента Сполученого Штатів Джо Байдена подала до Конгресу заяву про намір скасувати половину боргу України на економічну допомогу – приблизно 4,65 мільярда доларів. Цю інформацію підтвердив речник Державного департаменту Метью Міллер під час брифінгу в середу 20 листопада.
Американський Конгрес ухвалив Закон про додаткові асигнування на безпеку України у розмірі близько 61 мільярд доларів у квітні 2024 року.
За умовами цього документа, економічна допомога – близько 10 мільярдів доларів – надається Києву не на безоплатній основі, а як умовно-поворотна позика.
Читайте також: США повідомили про новий пакет військової допомоги Україні на 275 мільйонів доларів
Водночас документ надає Джо Байдену повноваження пробачити 50% цієї позики.
Він передбачає, що з 15 листопада 2024 року – за тиждень після виборів президента США – чинний президент може пробачити до 50% цієї позики, тоді як інші 50% позики зможе пробачити 1-го січня 2026 року вже наступний президент.
«Ми зробили крок, який був окреслений у законі, щоб скасувати ці позики за надану економічну допомогу Україні, і тепер Конгрес може прийняти це», – сказав Міллер.
Після того, як Білий дім сповістив Конгрес про це рішення, законодавці можуть ухвалити резолюцію про заперечення проти нього. Однак, на думку Міллера, цього не станеться.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Пентагоні пояснили, чому США вперше вирішили надати Україні протипіхотні міни«Я був би здивований, якби Конгрес пішов на такий крок, враховуючи переважну підтримку двох партій у Конгресі щодо надання допомоги. Але ми будемо дотримуватися закону», – пояснив речник.
Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден підписав законопроєкт про виділення Україні допомоги у майже 61 мільярд доларів. Це сталося після того, як демократи і республіканці в Конгресі дійшли згоди щодо законопроєктів після місяців незгоди частини республіканців із подальшою підтримкою США для України на тлі вторгнення Росії.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Washington Post: адміністрація США схвалила передачу протипіхотних мін Україні